Porady

Czy producent rolet to gwarancja niższych cen?

Czy producent rolet to gwarancja niższych cen?

Interesuje cię tematyka dekoracji i wyposażania wnętrz? Chcesz się dowiedzieć, jak powstają rolety zewnętrzne? Czy proces ich produkcji jest skomplikowany? Czy żaluzje drewniane powstają ręcznie, czy w sposób automatyczny? Ile kosztują żaluzje aluminiowe, kiedy ceny tego surowca systematycznie rosną? Nie wiesz, czy lepszym wyborem są rolety materiałowe wewnętrzne, czy może zasłony lub kotary? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi prezentujemy w tym artykule. Jego przygotowaniem zajął się polski producent rolet zewnętrznych, mający wieloletnie doświadczenie w tej branży.

Rolety zewnętrzne i ich 3 rodzaje

Nie trzeba mocno interesować się tematyką rolet zewnętrznych, aby wiedzieć, że występują one w trzech podstawowych rodzajach montażu. Producent rolet okiennych, podobnie jak inne firmy oferuje rolety zewnętrzne w wariantach:

  • rolety naścienne;
  • rolety wnękowe;
  • rolety podtynkowe.

Jeżeli dopiero zamierzasz się budować, polecamy rolety zewnętrzne podtynkowe, które w estetyczny sposób można ukryć pod warstwą tynku. Na etapie budowy domu przygotowuje się wnękę w nadprożu, w której następnie będzie kaseta zamontowana. Jeśli chodzi o montaż rolet w już istniejących domach, są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to umieszczenie kasety z roletą we wnęce okiennej, w górnej jej części. Drugi to umieszczenie na elewacji, tuż powyżej otworu okiennego. Wybór należy do klienta, aczkolwiek trzeba sobie zdawać sprawę z korzyści i wad każdego z tych sposobów montażu. Żaluzje aluminiowe, bo o nich mowa, są ciepłe i wytrzymałe. Składają się z dwóch warstw aluminium, wewnątrz którego znajduje się pianka pełniąca funkcję izolatora akustycznego i termicznego.

Wewnętrzne żaluzje drewniane i rolety materiałowe

Pozostawmy teraz żaluzje zewnętrzne i zajmijmy się tymi przeznaczonymi do montażu wewnątrz budynku. Rolety takie można podzielić na kilka kategorii, w tym:

  • rolety materiałowe;
  • rolety drewniane;
  • rolety rzymskie;
  • żaluzje wewnętrzne.

Jako producent rolet, roletyalu.pl samodzielnie wytwarzają każdy z tych rodzajów rolet, mając do dyspozycji nowoczesną linię produkcyjną, najlepsze technologie wytwarzania gotowego produktu oraz starannie selekcjonowane surowce i materiały, dające naszym produktom najwyższą pożądaną na rynku jakość. Decydując się na ich zakup, można być pewnym, że posłużą nam długo i niezawodnie, dając tak bardzo oczekiwane poczucie prywatności i intymności w domu i mieszkaniu. Wybierając osłony okienne do swojego domu, warto wiedzieć czym się kierować przy ich zakupie.

Jak dopasować rolety wewnętrzne do mieszkania?

Rolety z materiału pasują do każdego stylu wnętrz. Dzięki temu, że do wyboru mamy bardzo dużą ilość materiałów w różnych kolorach, fakturach i grubościach, można precyzyjnie dopasować stopień przyciemnienia do swoich indywidualnych potrzeb.

Rolety z drewna — dziś są to jedne z najpopularniejszych rolet wewnętrznych, znajdujące zastosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych. Ich atrakcyjny, naturalny wygląd stanowi największą zaletę produktu i powód do tego, by złożyć na nie zamówienie. Rolety drewniane mogą być produkowane z drewna polskiego, jak i egzotycznego. Te drugie są droższe, ale bardziej odporne na wszelkiego rodzaju trudne warunki użytkowania, w tym wysoki poziom wilgotności, promienie słoneczne czy nawet codzienną pielęgnację.

Rolety rzymskie — rolety te charakteryzują się swobodnym wyglądem, który dla jednych może być atrakcyjny, dla innych mało elegancki. Rzymskie rolety najlepiej sprawdzają się w kuchni i sypialni, a także pozostałych pomieszczeniach o przeznaczeniu nieoficjalnym.

Co jeszcze oferuje producent rolet?

Oferta przygotowana przez producenta daleko wykracza poza codzienne potrzeby osób prywatnych. To, co szczególnie może zainteresować firmy i przedsiębiorców, to kraty rolowane, idealnie do zabezpieczania stoisk i boksów w centrach handlowych. Mogę one być rolowane do góry lub składane na boki. Solidna i bardzo wytrzymała konstrukcja sprawia, że mogą to również być rolety antywłamaniowe instalowane w otworach okiennych i drzwiowych domów i mieszkań. Podobnie jak w przypadku klasycznych rolet i w tym przypadku mogą one być unoszone w sposób automatyczny lub ręczny. Warto tu także wspomnieć, że wszystkie do tej pory wymienione typy rolet były roletami na indywidualne zamówienie. Oznacza to, że można je zamówić na dowolny wymiar i tak też będą one wykonane. Producent rolet wewnętrznych udostępnia swoim klientom kompletne katalogi i cenniki, w których można znaleźć pełne informacje o całej ofercie, a także ceny, wg, których osłony okienne są sprzedawane.

Rolety okienne a ich montaż

Wszystkich, którzy chcą kupić dla siebie rolety i osłony okienne, może interesować, jak przebiega ich montaż. Chcemy poinformować, że można go przeprowadzić samodzielnie, jak również zlecić naszej ekipie serwisowej. Nasi fachowcy mają wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach i są w stanie szybko i sprawnie dokonać bezbłędnego montażu każdego rodzaju rolety, niezależnie od wielkości.

 

Similar Posts