Porady

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Letnie miesiące w Polsce sprawiają, że coraz więcej osób szuka sposobu na ochłodzenie mieszkania. Często zapominamy, że wybierając odpowiedni model rolet, możemy zapewnić w pokoju optymalną temperaturę, bez stosowania dodatkowych urządzeń. Jaki typ rolet wybrać, by uzyskać przyjemny efekt chłodnego pomieszczenia?

Jedna roleta — wiele funkcji

Wybierając rolety do mieszkania, najczęściej skupiamy się na tym, by tworzyły one atmosferę intymności. Jednak jest to tylko jedna z ich funkcji. Prócz tego zaleca się zwrócić uwagę również na inne cechy tego typu osłon okiennych. Wśród nich można wymienić:

– ochronę przed promieniami słonecznymi,
– zatrzymanie ciepłego powietrza zimą,
– ochrona przed włamaniem czy izolacja hałasu (w przypadku rolet zewnętrznych).

Chcąc uniknąć upałów wewnątrz domu, należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie rolety zapewnią nam skuteczną ochroną przed wysokimi temperaturami. O tym, czy dany wariant pozwoli nam ochłodzić mieszkanie, decyduje przede wszystkim tworzywo, z którego roleta została wykonana.

Rolety przynoszące ulgę w upalne dni

Wśród rolet pomagających utrzymać optymalną temperaturę wyróżnia się żaluzje aluminiowe. Są one idealną alternatywą dla rolet zewnętrznych i wewnętrznych. Z powodu ich powierzchni, promienie słoneczne odbijają się od nich, a temperatura w danym pomieszczeniu ulega rozproszeniu.

Jeśli zależy nam zarówno na ochronie przed słońcem, jak i estetycznym wyglądzie naszych okien, warto postawić na zasłony panelowe. Składają się one z gładkich pasm materiału, które gładko poruszają się za pomocą szyn. Występują w wielu wzorach i kolorach, przez co możemy je idealnie dobrać do aranżacji całego pomieszczenia. Ich niezwykłą zaletą jest prosty montaż oraz łatwość utrzymania czystości. Dodatkowo w sytuacji, zmiany wystroju mieszkania, z łatwością również zmienimy część materiałową roletę, tak by dopasować ją stylistycznie do pozostałych elementów.

Rolety zewnętrzne

Jedną z najlepszych osłon przed promieniami słonecznymi są rolety zewnętrzne. Najczęściej wykonane są ze stali, bądź aluminium. Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne (znajdziesz je w ofercie producenta ANWIS: https://anwis.pl/pl/rolety-screen) są doskonałym dopełnieniem klimatyzatorów. Dzięki czemu ich założenie pozwala na ograniczenie kosztów eksploatacyjnych mieszkania. Ponadto pozwalają one, na osiągniecie komfortowych warunków optycznych we wnętrzu. Jednocześnie zaciemniają pomieszczenie i tłumią przenikanie zbyt intensywnego światła słonecznego. Ich ogromną zaletą jest wysoka odporność na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, w tym opadów oraz promieniowania UV.

Similar Posts