Porady

Wanna dwuosobowa – czy to się opłaca?

Wanna dwuosobowa – czy to się opłaca?

Każdy z pewnością nie raz myśli o tym, jak cudownie byłoby wziąć kąpiel w dużej wannie i zrelaksować się, czy to samotnie, czy w parze! Zatem można mieć pewność, że wanna dwuosobowa to doskonały pomysł? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom takiego rozwiązania! 

Dla kogo wanna dwuosobowa?

Duże akcesoria sprawdzą się w dużych domach, dlatego na wannę dwuosobową raczej nie pozwolą sobie mieszkańcy przeciętnej wielkości mieszkań w kamienicy lub bloku. Wanna o przeciętnych wymiarach 1,5 m x 2 m potrzebuje sporego pomieszczenia, by wyglądała ładnie, jednocześnie pozostawiając miejsce dla innych niezbędnych w domu rzeczy, takich jak pralka, toaleta i przestrzeń do poruszania się. 

Czy warto zdecydować się na wannę dwuosobową w domu?

Jeżeli jest się posiadaczem dużego domu, to wanna dwuosobowa może być bardzo przyjemnym pomysłem. Szeroki wybór i różne ceny pozwalają na dostosowanie wanny do własnych potrzeb i układu pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Bez trudu można znaleźć zalety dwuosobowej wanny w dużej łazience: 

– Doskonale narzędzie do relaksu we dwoje. – Wanna z zainstalowanym prysznicem nie powoduje wzrostu kosztów, jeśli romantyczną kąpiel bierzesz od czasu do czasu, na co dzień zadowalając się szybkim myciem natryskowym.

– Odpowiednio dopasowana wanna dwuosobowa stanowi wspaniały element wystroju.

– Duża wanna jest wygodna, zwłaszcza gdy jesteś posiadaczem dużego psa, którego od czasu do czasu trzeba kąpać. Taka wanna tworzy mniejsze ryzyko zalania łazienki. 

Wanna dwuosobowa ceny

Podobnie jak w innych elementach wystroju łazienki, wanna dwuosobowa dostępna jest w naprawdę szerokim przekroju cen. Prostą wannę można dostać już poniżej 2000 zł. Im trudniejsze do zagospodarowania wnętrze łazienki, tym droższa będzie wanna. Koszty zwiększają również różnego rodzaju dodatki, baterie, światełka i materiał, z jakiego wanna jest wykonana. Istnieje możliwość zrobienia wanny dwuosobowej na zamówienie, by była identyczna z marzeniami. Takie rozwiązanie jest jednak bardzo kosztowne i również należy mieć to na uwadze, że za jedną wannę można zapłacić nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy. Na szczęście są to już ceny odbiegające mocno od przeciętnych i zwykle jest to koszt za mocno fantazyjne, ozdobne wanny z drogich materiałów. 

Rozsądne korzystanie z wody i dostęp do prysznica to warunki, które pozwolą cieszyć się wanną dwuosobową bez narażenia na horrendalne koszta. Duża wanna będzie świetną ozdobą zwłaszcza w sporych łazienkach, dlatego jej zakup warto rozważyć, zwłaszcza jeśli jest się posiadaczem domu. 

Similar Posts