Dom i Ogród

Armatura do nowoczesnej łazienki

Armatura do nowoczesnej łazienki

Remont łazienki najczęściej kojarzy się z dużymi niedogodnościami, brakiem miejsca do kąpieli czy utrudnieniem w codziennej pielęgnacji. Wynagrodzić nam te trudy może tylko jedno- powalający efekt. Wykonanie nowoczesnej łazienki potrafi zrobić takie wrażenie, że już po dwóch dniach nie będziemy pamiętali o niedogodnościach jakie niesie ze sobą remont.

Gra w kolory

Pierwszym etapem prowadzących nas w stronę wymarzonej łazienki jest wybór kolorystyki. Obecnie odchodzi się od rozwiązań wielokolorowych, stawiając na klasyczną biel, czerń, szarości. Stylowe urządzenie nowoczesnej łazienki nie jest prostym zadaniem, ale warto włożyć trochę wysiłku lub zatrudnić fachową pomoc dekoratora wnętrz, bo efekt będzie z nami przez kilka, może nawet kilkanaście lat.

Wanna czy prysznic?

Idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie łazienki wielkości przeciętnego salonu, która pomieści zarówno jedno, jak i drugie. Większość z nas nie posiada takiego komfortu, dlatego dbając o środowisko i własną kieszeń najczęściej decydujemy się na montaż kabiny prysznicowej. Dobrej jakości deszczownica, pozwoli nam zaoszczędzić wodę i zapewni wysoki komfort kąpieli. 

A może czarna armatura łazienkowa?

Urządzając łazienkę postawmy na kontrasty. Hitem ostatnich czasów jest czarna armatura łazienkowa. Klasyczne łazienki od dziesiątek lat zdobi srebrna armatura, oko każdego z nas już do niej przywykło. W takim razie nadszedł czas na zmiany. Wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu stawia na detale. Każdy szczegół musi ze sobą współgrać. Kiedy decydujemy się na położenie białej glazury ściennej ciekawego charakteru nada, dodanie do niej czarnej armatury łazienkowej. 

Kształt daje efekt.

Baterie czy deszczownice jakie montowane są w nowoczesnych łazienkach oprócz nowoczesnej kolorystyki charakteryzują się innym niż dotychczas kształtem. Obecnie wśród armatury królują proste bryły, posiadające najczęściej kształt prostokąta. Taki kształt oprócz niekwestionowanych walorów wizualnych ułatwia w znaczący sposób utrzymanie ich czystości.

Nowe aranżacje jakie obecnie królują w nowoczesnych domach czy mieszkaniach, to przede wszystkim klasyka kolorystyczna. Prostota połączona z efektownym detalem jaki niewątpliwie stanowi czarna armatura łazienkowa, pozwoli stworzyć przyjazne, funkcjonalne wnętrze, które pozwoli cieszyć oko przez wiele lat.

Similar Posts