Dom i Ogród

Węże ogrodowe, które sprawdzą się w każdym ogrodzie

Węże ogrodowe, które sprawdzą się w każdym ogrodzie

Przydomowe ogrody i warzywne uprawy potrafią cieszyć oko i umilać czas. Bujna roślinność przynosi odprężenie, a dbanie o nie sprawia dużą satysfakcję. Warzywa z domowego ogródka zawsze smakują lepiej, niż te kupne. Uprawa wymaga jednak szczególnej uwagi i dbałości, aby końcowe rezultaty były zadowalające. Niektóre rośliny wymagają dużo pracy Jest to sprawa szczególnie istotna, zwłaszcza w czasie ciepłych miesięcy, kiedy to wysokie temperatury dokuczają tak samo ludziom, jak i roślinom. Kluczową kwestią w takich przypadkach jest odpowiednie nawadnianie roślin znajdujących się pod opieką ogrodnika. Dostarczanie im odpowiedniej ilości wody sprawi, że będą zachwycały swoim pięknem. Uniwersalną i oczywistą metodą jest podlewanie, które wymaga zaopatrzenia się w węże ogrodowe. To niezbędne wyposażenie ogrodów nie tylko ułatwia pracę, ale przyczynia się też do tego, że pozostają one piękne i bujne.

Węże do ogrodu – jaki rodzaj wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wybór węża powinna poprzedzać analiza potrzeb. Na uwadze zawsze trzeba mieć indywidualne warunki panujące w danym ogrodzie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na długość węża. Ważne jest to, aby dostosować jego możliwości do powierzchni działki, którą chcemy nim nawodnić. Przy dopilnowaniu tej prostej zależności, można ze spokojem zdecydować się na na jedno z najpopularniejszych obok tradycyjnych węży rozwiązań, jakimi są węże zraszające. Są one na tyle uniwersalne, że powinny sprawdzić się w każdym ogrodzie. Warto zwracać uwagę również na materiały, z których wykonane są węże. Powinny być wytrzymałe i odporne na zniszczenia oraz różne warunki atmosferyczne.

Wąż zraszający, czyli wąż ogrodowy z dziurkami

Węże tego rodzaju cechują się małymi dziurkami umiejscowionymi na całej długości, przez które tryska drobno rozpylona woda. W niektórych modelach można dodatkowo regulować ciśnienie wody i szybkość jej dopływu, wpływając na sposób w jaki wąż nawilża podłoże czy grządki. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązań nawadniany jest obszar na całej długości rozciągniętego węża, a nie tylko przy jego wylocie. Standardowo tego rodzaju węże są krótsze niż ich tradycyjne odpowiedniki, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by łączyć je ze sobą za pośrednictwem przyłączy, tak by swoim zasięgiem objęły cały teren wymagający dostaw wody. Taki wąż zrasza rośliny równomiernie, nie powoduje zbytniego nawodnienia jednych odmian pozostawiając inne bez wody.

Dla większego komfortu użytkowania wybierz wąż ogrodowy ze stojakiem

Modele węży ogrodowych nawijane na specjalne stojaki są wygodne w przechowywaniu i użytkowaniu. Znacząco wpływają na komfort pracy w ogrodzie. Przede wszystkim ułatwiają rozwijanie i zwijanie węży, eliminują problem z przekręcaniem się ich, zaginaniem i blokowaniem przepływu wody. Można przymocować je na stałe do dowolnego podłoża lub korzystać z nich w formie przenośnej. Wygodne rączki do przenoszenia pomagają zachować czystość rąk i czynią pracę prostszą. Dzięki nim możliwe jest niedotykanie bezpośrednio ubrudzonego po pracy ziemią wężą. Zobacz profesjonalne węże na ogrodyosielsko.pl 

Similar Posts