Dom i Ogród

Jak wybrać wkładkę do zamka do drzwi wejściowych?

Jak wybrać wkładkę do zamka do drzwi wejściowych?

Zamek w drzwiach pełni bardzo ważną funkcję – pozwala nam nie martwić się o to, czy nasz dobytek jest bezpieczny. Jednak sam nie jest wiele w stanie zdziałać, a dopiero w połączeniu z odpowiednią wkładką może zapewnić nam akceptowalny poziom ochrony. Jak zatem wybrać wkładkę do zamka, aby spełniała swoje zadanie i była na tyle trudna do rozpracowania, by zniechęcić potencjalnego włamywacza? Na jakie techniki włamania musi być odporna, aby można ją było uznać za bezpieczną? Czy przeznaczenie wkładki dla konkretnych drzwi ma znaczenie?

 

1. Czym jest wkładka do zamka?

2. Na co musi być odporna wkładka do zamka?

3. Jak wybrać najlepszą wkładkę do zamka?

 

Czym jest wkładka do zamka?

Wkładka do zamka to de facto swoista obudowa na sam mechanizm zamkowy, które razem umieszczamy w drzwiach. Jej wytrzymałość powinna być zależna od tego, jak bardzo chcemy ochronić przestrzeń za drzwiami – inny komplet zastosujemy do drzwi klatki schodowej czy szopy na podwórku, a inny do drzwi wejściowych do naszego domu czy mieszkania. Same wkładki pełnią bardzo istotną rolę, ochraniając zamek przed próbami manipulacji. Wyróżniamy kilka ich rodzajów: bębenkowe czy patentowe.

 

Na co musi być odporna wkładka do zamka?

Wkładka chroni mechanizm zamka i utrudnia bezpośredni dostęp do niego. Lepsze modele są w stanie oprzeć się takim technikom włamywaczy jak na przykład bumping, czyli delikatne uderzanie w jeden element zamka aby podnieść tym pozostałe i umożliwić przekręcenie klucza. Wkładki patentowe atestowane i inne mają również chronić przed standardowym lockpickingiem, czyli sytuacją w której osoba włamująca się manewruje w zamku wytrychem i innymi specjalnie do tego przeznaczonymi narzędziami. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/wkladki-patentowe-atestowane.

 

Jak wybrać najlepszą wkładkę do zamka?

Przede wszystkim wybierając wkładkę do zamka powinniśmy zastanowić się, jakiego poziomu ochrony oczekujemy. Jeżeli nie potrzebujemy niesamowicie skomplikowanego zabezpieczenia, możemy wybrać dowolną wkładkę ze średniej czy nawet niższej półki cenowej. Natomiast w sytuacji gdy chcemy chronić nasze mieszkanie czy dom warto jednak wydać więcej na wkładkę najwyższej jakości, najlepiej taką przygotowywaną specjalnie dla naszych potrzeb. Niestety musimy być również świadomi, że sam zamek może nie być wystarczającą ochroną – dlatego mimo wszystko należy ubezpieczyć swój lokal na wypadek kradzieży niezależnie od tego, na jaki mechanizm się zdecydowaliśmy.

Similar Posts