Porady

Profile stalowe – do czego służą?

Profile stalowe – do czego służą?

Nowoczesne profile stalowe to elementy systemu suchej zabudowy, które służą przede wszystkim jako stelaż, wykorzystywany podczas umacniania oraz łączenia poszczególnych elementów. Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych to jeden z najprostszych i najpraktyczniejszych sposobów na zbudowanie ścianek działowych i podwieszanych sufitów. Są również idealnym materiałem do wielu rozwiązań a także zakamuflowania mało atrakcyjnych miejsc w naszym domu.

Profile stalowe – co warto o nich wiedzieć?

Trudno sobie wyobrazić wykończenie wnętrza bez użycia profili stalowych. Jak wiadomo, aby konstrukcja z płyt gipsowo-kartonowych była stabilna i wytrzymała potrzebny jest montaż odpowiednio dobranych profili. Ze względu na ich różnorodność, warto dowiedzieć się jakie są ich rodzaje, aby wybrać te, które odpowiadają naszym wymogom. Elementy te z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród specjalistów z branży budowlanej, jak i osób indywidualnych.

Wychodząc naprzeciw stale powiększającej się klienteli producenci oferują coraz to nowsze modele o specyficznych kształtach, zastosowaniach i właściwościach. Czym należy kierować się przy wyborze? Wybór przede wszystkim dotyczy ich przekroju, wysokości, grubości i rodzaju użytej blachy.

Różnice pomiędzy profilem słabej jakości a wysokiej są widoczne już na pierwszy rzut oka. Dlatego warto zainwestować i kupować materiały tylko w sprawdzonych punktach sprzedaży i od certyfikowanych wykonawców. Najważniejsze jest dokładne przemyślenie – czego oczekujemy, co chcemy wykonać i jaki mamy budżet. Fachową wiedzę i pomoc w wyborze odpowiedniego rodzaju produktu zapewni nam hurtownia profili stalowych. Nie warto wybierać materiałów samodzielnie, ponieważ może to źle wpłynąć na przebieg prac i finalny efekt.

Korzyści ze stosowania profili stalowych

Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, nowoczesne profile stalowe są bardzo trwałe, a przy tym wyjątkowo lekkie. Są nie tylko wyjątkowo estetyczne, lecz również posiadają wysokie parametry akustyczne, co pozwala skutecznie izolować dźwięki. Korzyści płynących ze stosowania profili stalowych jest wiele. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, jakie prace wykonujemy, za każdym razem wszystkie produkty powinny pochodzić od jednego producenta. Tylko certyfikowany dostawca zagwarantuje nam materiały najwyższej jakości.

Główne zalety stosowania profili stalowych to:

 • łatwość i szybkość montażu,
 • wysoka jakość produktu,
 • dobre parametry termoizolacyjne,
 • dobre parametry ognioochronne,
 • wysokie parametry akustyczne,
 • lekka technologia,
 • konkurencyjna cena,
 • dowolny kształt.

Wykorzystanie profili stalowych

Są to materiały wykorzystywane zwłaszcza w przypadku umacniania oraz łączenia poszczególnych elementów suchej zabudowy. Jednak trzeba pamiętać, że każdy profil różni się między sobą zarówno kształtem, sposobem wykonania, jak i przeznaczeniem. Warto wiedzieć, który model do czego służy, aby nie popełnić błędu podczas montażu.

Profile stalowe najczęściej wykorzystujemy jako:

 • szkielet podwieszanych sufitów,
 • szkielet ścian działowych,
 • szkielety stropów lekkich i ciężkich,
 • wzmacniacze bram, okien i drzwi.

Więcej na stronie: https://envun.pl/.

Similar Posts