RTV i AGD

Poznaj pralki slim

Poznaj pralki slim

Wybór pralki jest bardzo ważny. W europejskich domach już mało kto wyobraża sobie, że w domu mogłoby nie być pralki. To jeden z najbardziej podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego. Wszystko dlatego, że ani w Polsce, ani w Europie jako takiej publiczne pralnie nie należą do zbyt popularnych. Inaczej sprawa wygląda w Stanach Zjednoczonych, bo tam domy projektowane są tak, że często na pralkę nie ma ani miejsca, ani nawet nie przewidziano możliwości technicznych, które umożliwiłyby z nich korzystanie. W domach wielorodzinnych tam bardzo często są wspólne pralnie, które umiejscowione są w piwnicy. Jednak w Polsce jest zupełnie inaczej – tutaj każdy chce mieć własną pralkę, bo jej brak potrafi naprawdę mocno zdezorganizować życie. Dlatego ludzie starają się wygospodarować na nie miejsce nawet w bardzo małych mieszkaniach. I tutaj właśnie dużą rolę odgrywają pralki slim. Są niewielkie, dlatego w każdym, nawet bardzo małym wnętrzu doskonale się odnajdą.

  1. Czym są pralki slim?
  2. Pojemność i sposób załadunku pralek
  3. Co jest ważne przy zakupie pralki?
  4. Szybkość wirowania
  5. Ilość zużytej wody
  6. Klasa energetyczna pralki
  7. Kiedy zdecydować się na wąską pralkę?
  8. Programy dobrej pralki slim

Co znaczy, że pralka jest slim? Wymiary pralek slim

Pralki slim to nic innego jak pralki, które mają niewielkie rozmiary. Są wąskie, dlatego bardzo łatwo jest je zaaranżować nawet w bardzo małej przestrzeni, co dla wielu osób ma kluczowe znaczenie przy wyborze pralki. Są one bardzo wąskie, bo mają od około czterdziestu do około sześćdziesięciu centymetrów szerokości. Wysokość raczej nie odstaje od wysokości tradycyjnych, szerszych pralek. To co zwraca jeszcze uwagę i wyróżnia je spośród innych to ich głębokość. Pralki slim należą do nawet bardzo głębokich, bo na czymś muszą sobie rekompensować niewielką szerokość.

Pojemność pralki i sposób załadunku

Mogłoby się wydawać, że wąskie pralki nie należą do sprzętów zbyt pojemnych – bo przecież są wąskie. To jednak nieprawda. Są one specjalnie projektowane tak, by być wąskimi, ale głębokimi. To sprawia, że bez większych problemów pomieszczą w sobie od czterech do siedmiu i więcej kilogramów prania. Dzięki temu pralka typu slim sprawdzi się w wielu różnorodnych sytuacjach – nie tylko skorzysta na niej para lub osoba mieszkająca samotnie. Dzięki swojej głębokości, która wpływa bezpośrednio na ich pojemność może z nich bez problemu korzystać także kilkuosobowa rodzina, a taka pralka nie będzie dla nich żadnym problemem i nie będzie generować żadnych przestojów w praniu. Sposób załadunku też w żaden sposób nie różni się od pralek tradycyjnych. Dlatego z powodzeniem znajdziesz zarówno pralki ładowane od góry albo od przodu. Sposób załadunku nie wpływa na rozmiar i szerokość pralki, jedynie na miejsce, które zajmują otwarte drzwiczki, dlatego weź to pod uwagę, gdy będziesz wybierać pralkę dla siebie. Ich szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://www.neonet.pl/pralki/pralki-slim.html, rozejrzyj się w ofercie i znajdź coś odpowiedniego dla siebie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pralki?

Zakup pralki wcale nie należy do najłatwiejszych. Nie możesz zwracać uwagi tylko na jej rozmiar, choć jest on bardzo ważny, bo to od niego zależy, czy pralka zmieści się do danego pomieszczenia. Jednak co jeszcze powinieneś wziąć pod uwagę, jeżeli potrzebujesz pralki slim? Tutaj kryteria są właściwie tożsame z tymi, które dotyczą zwyczajnych szerokich pralek. Co do nich należy? Czym warto się kierować przy doborze pralki idealnej dla swoich potrzeb?

Prędkość wirowania

To bardzo ważne. Im szybciej pralka wiruje, tym lepiej pozbywa się wody z prania, więc sam proces schnięcia jest szybszy. Dobre, szybkie wirowanie wpływa też na czystość ubrań, dlatego ma spore znaczenie i znacząco ułatwia pracę. Pralki slim mają takie same możliwość dotyczące prędkości wirowania jak zwykłe pralki, dlatego nie daj sobie wmówić, że jest inaczej i pralka slim musi być tą, która wolniej wiruje. To nie jest prawda.

Zużycie wody

Istnieje przekonanie, że pralka musi ciągnąć naprawdę spore ilości wody. To nie do końca prawda. W dzisiejszych czasach znajdziesz bez większych problemów te, które mają tryby prania bardzo ekonomiczne i ekologiczne, dlatego wcale nie zużyją więcej wody niż to potrzebne do prania.

Klasa energetyczna

Pralka slim wcale nie musi zużywać dużych ilości energii. Możesz ją kupić nawet w najwyższych klasach energetycznych, co sprawi, że w dłuższym rozrachunku będziesz w stanie zaoszczędzić nawet bardzo spore ilości pieniędzy. To rozwiązanie ekonomiczne i przyjazne dla środowiska, dlatego warto je rozważyć.

Gdzie sprawdzą się wąskie pralki?

Wąskie pralki najlepiej sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach lub w miejscach, które są nietypowe i trudne do aranżacji. Są niewielkie i prezentują się naprawdę dobrze, dlatego pasują nawet do kuchni, które są otwarte na salon. Nie zajmują zbyt wiele miejsca i łatwo jest je ukryć lub wkomponować w wystrój wnętrza.

Jakie programy powinna mieć dobra pralka slim?

Dobra pralka slim powinna mieć takie programy, jakich potrzebujesz. Pod tym względem nie różnią się one absolutnie niczym w porównaniu z tradycyjnymi pralkami. Możesz kupić nawet smar pralkę typu slim, dlatego po prostu zorientuj się w ofercie i znajdź coś odpowiedniego dla siebie. 

Similar Posts