RTV i AGD

Robot sprzątający – czy warto go kupić? Poradnik i polecane modele

Robot sprzątający – czy warto go kupić? Poradnik i polecane modele

Czasy, gdy odkurzanie było męczącym i mało lubianym obowiązkiem, mamy na szczęście już dawno za sobą. Dzisiejsze odkurzacze w niczym nie przypominają ciężkich oraz nieporęcznych sprzętów, z jakimi miały do czynienia nasze babcie czy mamy. Obecnie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się nowoczesne roboty sprzątające, które mimo niewielkich rozmiarów odznaczają się imponującą skutecznością sprzątania. Dlaczego warto postawić właśnie na takie rozwiązanie? Jakiego robota sprzątającego wybrać, dysponując kwotą 700, 1000 i 2000 zł? Sprawdź już teraz.

Robot sprzątający – dlaczego warto go kupić?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaka przemawia za zakupem robota sprzątającego, jest ogromna wygoda użytkowania. Cały Twój wysiłek ogranicza się bowiem do podłączenia urządzenia do stacji dokującej i ustawienia odpowiedniej godziny.

Drugim argumentem jest oszczędność czasu. Przerzucenie się z tradycyjnego odkurzacza na robota pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt godzin rocznie!

Trzecią zaletą robotów sprzątających jest zaś niewielki rozmiar tego rodzaju urządzeń. Z tego powodu szczególnie docenią je posiadacze małych mieszkań, dla których każdy dodatkowy metr kwadratowy bywa na wagę złota.

Roboty sprzątające ­– hity ze sklepowych półek

Robot sprzątający Dibea D500 Pro

Zaczynamy od najtańszego z robotów sprzątających, czyli modelu D500 Pro. Tym, co zwraca w nim uwagę już na pierwszy rzut oka, jest oryginalny, bo przypominający swoją formą literę D, kształt, dzięki czemu urządzenie bez problemu dociera do wszystkich kątów. Wbudowane czujniki zabezpieczają przed spadaniem ze schodów oraz wpadaniem na przeszkody. Mocną stroną tego robota jest także długi czas pracy baterii, dochodzący aż do 120 minut. Sam czas jej ładowania wynosi zaś 5 godzin.

Robot sprzątający Ilife robot sprzątający A8

Niedrogi, a przy tym funkcjonalny robot sprzątający do 1000 zł? Sygnowany logo Ilife model A8 pokazuje, że to jak najbardziej możliwe! Urządzenie to zostało wyposażone w zaawansowaną kamerę skanującą, zapewniającą bezawaryjną pracę na całej przestrzeni. Duża liczba programów działania (m.in. automatyczny, miejscowy czy do czyszczenia krawędzi) pozwoli Ci dopasować tryb jego pracy do aktualnego zapotrzebowania. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij: https://www.neonet.pl/odkurzacze/roboty-sprzatajace.html i porównaj zalety tego robota z modelami innych marek.

Robot sprzątający IRobot Roomba 974

Zestawienie zamyka kultowy już IRobot Roomba, będący świetnym przykładem robota sprzątającego do 2000 zł. Doskonale sprawdzi się on zarówno jako robot sprzątający i mopujący, jak i robot do sierści. Siłą napędową tego urządzenia są profilowane gumowe szczotki AeroForce™, niwelujące ryzyko wplątywania się przewodów czy zabrudzeń, oraz silnik próżniowy, odznaczający się nawet 5-krotnie większą mocą ssania, niż ma to miejsce w konkurencyjnych odkurzaczach. Obawiasz się, że po rozładowaniu baterii zapomnisz o ponownym naładowaniu urządzenia? To już nie problem. W przypadku wyczerpania się akumulatora Roomba sama powróci do stacji dokującej.

Similar Posts