RTV i AGD

Czy odkurzacz bezprzewodowy jest dobry?

Odkurzacze bezprzewodowe z pewnością są komfortowymi urządzeniami podczas sprzątania. Nie ma żadnych kabli i konieczności podłączania do prądu. Zobacz czy odkurzacz bezprzewodowy jest dobry, jakie są jego zalety i wady.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Pierwsze, o czym trzeba wspomnieć, to brak okablowania podczas działania sprzętu. Można zatem swobodnie poruszać się po całym mieszkaniu lub domu jednorodzinnym. Konstrukcja jest dość lekka i dobrze się prowadzi, dlatego można go podnieść i przesuwać po podłodze.

Poza tym odkurzacze bezprzewodowe mają kompaktową konstrukcję. Przechowywanie w pionie to duży atut – można go schować do szafy, tuż przy ściance i nie zajmuje dużo miejsca.

Komfortowe jest także samo użytkowanie odkurzacza. Nie trzeba już schylać się, aby dotrzeć do najbardziej zabrudzonych miejsc. Wystarczy mieć wyprostowaną postawę i przesuwać urządzenie po podłodze.

Często odkurzacze bezprzewodowe mają też inne ciekawe funkcje. Wśród nich np. małe urządzenia, które służą do czyszczenia mniejszych powierzchni, np. kanapy w samochodzie, dywanu albo łóżka. Część urządzeń posiada też specjalną funkcję czyszczenia na mokro.

Kurz oraz wszelkie zanieczyszczenia gromadzone są w specjalnym zbiorniku. Czyści się go w łatwy sposób, dlatego nie ma konieczności kupowania worków. Chcesz zainwestować w dobrej jakości sprzęt? W takim razie przyda Ci się pożyczka na raty.

Wady odkurzaczy bezprzewodowych

Przejdźmy teraz do wad odkurzaczy bezprzewodowych. Tu trzeba zwrócić uwagę na akumulator. Powinien on być na tyle pojemny, aby na jednym ładowaniu zdążyć wyczyścić cały dom.

Czyszczenie zbiornika, bez worków jednorazowych, jest rozwiązaniem ekologicznym, jednak dla niektórych osób może być to wymagająca czynność. Osoby uczulone nie powinny też mieć kontaktu z kurzem i roztoczami bezpośrednio. Pojemnik nie jest także zbyt duży, dlatego często trzeba go opróżniać.

Często tego typu urządzenia mają mniejszą moc, dlatego to kolejny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę. Dzięki temu odkurzacze bezprzewodowe będą zbierały kurz, okruszki i inne drobne zanieczyszczenia. Mała moc oznacza mniejszą skuteczność działania sprzętu.

W porównaniu z tradycyjnym urządzeniem, tego typu odkurzacz może być też dość głośny. Inwestycja w dobry odkurzacz bezprzewodowy może być kłopotliwa. Trzeba zwrócić uwagę na parametry techniczne i solidną konstrukcję, a także funkcjonalność sprzętu. Dobrej jakości urządzenie to większy koszt, dlatego pożyczka na raty jest ciekawym rozwiązaniem.

Similar Posts