Dom i Ogród

Kiedy i w jakich wnętrzach warto zastosować farbę strukturalną?

Kiedy i w jakich wnętrzach warto zastosować farbę strukturalną?

Marzy Ci się wystylizowanie wnętrza na eleganckie i ciekawe pod względem dekoracyjności? Pamiętaj, że nie tylko miękkie poduszki i koce oraz obrazy na ścianach, mogą zupełnie odmienić wizerunek Twojego salonu lub sypialni. Ogromną, jeśli nie największą rolę pełnią we wnętrzach elegancko wykończone ściany, a z pomocą farby strukturalnej to właśnie takimi będzie można nazwać powierzchnie w Twoich wnętrzach.

Czym jest farba strukturalna i jak się ją nakłada?

Choć pojęcie struktury nie jest nowością to sama farba strukturalna budzi w właścicielach domów pewne wątpliwości oraz strach, przed jej zastosowaniem. Tymczasem, farba strukturalna to nic innego, jak produkt, który ma ogromne walory dekoracyjne. Ma postać specjalnej masy, którą nakłada się za pomocą packi. Wprawiony fachowiec poradzi sobie ze stworzeniem efektu ściennego o fakturze struktury bardzo szybko. Początkowy lub weekendowy malarz będzie potrzebował chwili by nabrać lekkości w dłoniach i dobieraniu określonej ilości produktu.

Farba strukturalna w aktualnej postaci jest produktem wydajnym, a jej zastosowanie przechodzi pewnego rodzaju renesans. Coraz częściej stosuje się ją jako element dekoracji ściennej w dowolnych pomieszczeniach domowych. Dzięki temu, że jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej każdy właściciel domu znajdzie w produktach farb strukturalnych np. Magnat, coś co odzwierciedla jego przekonania o idealnym efekcie. Tutaj sprawdzisz ciekawą ofertę farb: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Efekty-dekoracyjne/Farby-strukturalne/c/b2c-farby-strukturalne

Gdzie warto zaplanować strukturę na ścianie?

Przede wszystkim w tych pomieszczeniach, które mają pełnić funkcję reprezentacyjną. Struktura wręcz idealnie zaprezentuje się na nieco odsuniętej w głąb ścianie z zawieszonym TV lub przy wnęce kuchennej. Taki rodzaj wykończenia ścian nie tylko podkreśli określoną strefę wnętrza, ale umożliwi nadanie mu odpowiednich proporcji.

Za pomocą struktury dobranej w ciemniejszym kolorze, wnętrze nabiera jeszcze ciekawszej głębi oraz trójwymiarowości. A jeśli chcesz, by efektowna farba strukturalna była jeszcze bardziej widoczna, to koniecznie zamontuj na tylnej części telewizora paski LED. Delikatne strugi światła sprawią, że wieczorne oglądanie TV będzie prawdziwym doznaniem kinowym.

Struktura świetnie sprawdza się także w sypialniach urządzonych w myśl skandynawskich założeń minimalizmu. Wystarczy dobrać na ściany w sypialni naturalny kolor farby np. biały lub szary, a powierzchnię znajdującą się za łóżkiem wyłożyć farbą strukturalną w podobnej tonacji. Dzięki temu sypialni nabierze wyraźnie eleganckiego charakteru i będzie bardzo oryginalnie wykończona.

Nie wiesz, czy uzyskany efekt dekoracyjny z farbą strukturalną jest dla Ciebie? Sprawdź oryginalne próbniki farb strukturalnych Magnat i wykonać testy w domu. To najlepszy sposób, by podjąć właściwą decyzję! My, zachęcamy do stosowania farb strukturalnych w swoich wnętrzach. Dzięki nim, można naprawdę ciekawie urozmaicić codzienną aranżację.

Similar Posts