RTV i AGD

Dla kogo odkurzacz workowy, a dla kogo odkurzacz bezprzewodowy? Porównanie

Odkurzacz to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne porządki. Jedni uważają, że odkurzanie jest przykrym obowiązkiem, inni traktują je jako sposób na relaks. A jak to wygląda w Twoim przypadku? Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy, może po prostu masz niewygodny odkurzacz? Na rynku są dostępne zarówno tradycyjne urządzenia workowe, jak i nowoczesne wersje bezprzewodowe. Które z nich warto kupić?

Z tekstu dowiesz się:

  • kiedy warto zdecydować się na bezprzewodowy odkurzacz,
  • w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się klasyczny workowy model.

Odkurzanie powinno być przede wszystkim efektywne – w końcu każdemu chodzi o to, żeby zrobić to szybko, sprawnie i dokładnie. Dlatego odkurzacz należy dobierać do rodzajów sprzątanych powierzchni, a także do wielkości własnego domu lub mieszkania. W przypadku niewielkich pomieszczeń spokojnie sprawdzą się odkurzacze workowe, ale wszędzie tam, gdzie trzeba sprzątać schody albo wielokrotnie przepinać kabel pomiędzy gniazdkami zdecydowanie lepsze będą odkurzacze bezprzewodowe.

Odkurzacz workowy – dla kogo będzie idealny?

Podobno klasyka zawsze się obroni – tak jest również w przypadku sprzętów domowych. Odkurzacze workowe to urządzenia, które zna dosłownie każdy. Każdy przynajmniej raz w życiu miał okazję korzystać z tego typu odkurzaczy. To bardzo dobry wybór dla osób mieszkających w kawalerkach oraz dwu- lub trzypokojowych mieszkaniach. Dlaczego właśnie dla nich? Bo zazwyczaj odkurzacz workowy ma kilkumetrowy kabel wystarczający do posprzątania jednego albo dwóch pomieszczeń. Przy takim metrażu wystarczy przełączyć go tylko raz, zaś w przypadku większych mieszkań – trzeba to zrobić dwa lub trzy razy, co może być nieco uciążliwe.

Obecnie nasze odkurzacze workowe są wyposażone w kilka rodzajów szczotek umożliwiających czyszczenie różnych powierzchni bez ryzyka np. zarysowania delikatniejszej podłogi. Dzięki temu doskonale sprawdzają się wszędzie, bez względu na to, czy trzeba posprzątać drewno, panele, czy wykładzinę dywanową.

Większość z urządzeń Zelmera ma również specjalne filtry HEPA 13, które wyłapują kurz i drobnoustroje z powietrza wylotowego – to powoduje, że sprzątanie jest nie tylko efektywniejsze, lecz także bezpieczne nawet wtedy, gdy w domu mieszkają alergicy.

Odkurzacze workowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak kupić dobry odkurzacz workowy? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:

  • moc odkurzacza – im wyższa, tym lepsza siła ssania;
  • długość przewodu – optymalna wynosi około 5 m;
  • rodzaje dodatkowych końcówek – w zależności od tego, jaką powierzchnię odkurzasz najczęściej, czy masz w domu zwierzęta itp., warto wybrać urządzenie z odpowiednimi końcówkami;
  • okres gwarancji – minimum to 24 miesiące.

Odkurzacze bezprzewodowe – kto powinien rozważyć ich zakup?

Odkurzacze bezprzewodowe istnieją na naszym rynku tak naprawdę od niedawna. Zyskują jednak coraz większą popularność. Wynika to przede wszystkim z wygody użytkowania. Kiedy korzysta się z tego typu urządzeń, nie trzeba się martwić o przepinanie kabla, plączącą się rurę ani o konieczność wymiany worka. Kto mógłby rozważyć zakup odkurzacza bezprzewodowego? Ci, którzy mają do posprzątania duże powierzchnie, szukają urządzenia łatwego do przechowywania – stację dokującą można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie, a w przypadku niektórych modeli dodatkowo odpiąć korpus albo chcą jednocześnie odkurzać na mokro i sucho, aby tym samym zaoszczędzić czas.

Odkurzacz bezprzewodowy – na co zwrócić uwagę?

Odkurzacze bezprzewodowe to urządzenia, które umożliwiają sprzątanie w wygodnej pozycji różnych powierzchni w kilku trybach. Są naprawdę ciekawą alternatywą dla klasycznych urządzeń. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, żeby kupić najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Zanim kupisz odkurzacz, sprawdź:

  • czas ładowania – zazwyczaj jest to kilka godzin;
  • czas pracy na jednej baterii – im dłuższy, tym lepiej, szczególnie, gdy trzeba poodkurzać duży dom;
  • wielkość pojemnika na kurz – nie musi być bardzo duży, bo i tak przeważnie opróżnia się go po każdym sprzątaniu;

Podsumowując, zarówno odkurzacze workowe, jak i nowoczesne bezprzewodowe mają swoje zalety. Jeżeli kupujesz nowe urządzenie, po prostu przeanalizuj własne potrzeby i poszukaj takiego, które spełnia Twoje oczekiwania.

Similar Posts