Porady

Poznaj niezbędny dla Twojej firmy sprzęt BHP

Poznaj niezbędny dla Twojej firmy sprzęt BHP

Bezpieczeństwo i higiena pracy stanowią podstawowe zasady każdego zakładu pracy. Niezależnie od tego, czy zajmuje się on zadaniami remontowo-budowlanymi, biurowymi, czy produkcyjnymi. Przeszkolenie z zasad BHP i zapewnienie warunków do ich przestrzegania to najważniejszy obowiązek pracodawcy względem swoich pracowników i od jego wypełniania zależy bezpieczeństwo pracowników. W celu zapewnienia odpowiednio bezpiecznych warunków pracy należy zaopatrzyć się w sprzęt właściwy do zadań wykonywanych w danej branży. Jeżeli nie jesteś pewny czego potrzebujesz, nie wahaj się skorzystać z porad specjalistów w tej dziedzinie. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze wyposażenie BHP, które powinno być dostępne w Twoim miejscu pracy.

Najważniejszy sprzęt i wyposażenie BHP

W przypadku prac związanych z malowaniem, lakierowaniem czy też pyleniem, należy zaopatrzyć pracowników w kombinezony ochronne. Występują one zarówno w wersjach do użytku jednorazowego jak i wielokrotnego. Chronią skórę pracowników, a także ich ubrania przed rozbryzgami cieczy i pyłem. 

Rękawice ochronne z nylonu są niezbędnym akcesorium do wielu rodzajów zadań. Zabezpieczają dłonie przed poparzeniami, zacięciami, zabrudzeniami oraz czynnikami atmosferycznymi. Mają szerokie zastosowanie choćby w branży budowlanej czy ogrodniczej. Poprawiają również chwytliwość, co znakomicie sprawdzą się na przykład podczas pracy na magazynie. 

Wiele obowiązków zawodowych wymaga zabezpieczenia dróg oddechowych. Maski ochronne z filtrami sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pracownicy narażeni są na wdychanie szkodliwych gazów, pyłów czy na drażniące zapachy. Dodatkowo w dobie pandemii COVID-19 firmy z wielu branż, w których codziennością jest kontakt z klientem, powinno zaopatrzyć się w przyłbice, które ograniczają rozprzestrzenianie się chorób drogą kropelkową. 

W miejscach, w których praca odbywa się w dużym natężeniu dźwięku, należy chronić słuch pracowników poprzez zapewnienie im wkładek przeciwhałasowych lub nauszników. Dzięki temu nadmierna liczba decybeli nie będzie wpływać negatywnie na ich zdrowie, a komfort ich pracy znacząco się poprawi. 

Niezbędnymi akcesoriami na każdej budowie czy pracach na wysokości są również kaski ochronne. Mają za zadanie chronić głowy ich użytkowników przed urazami, które mogłyby wydarzyć się w przypadku spadnięcia z wysokości czy uderzenia głową o jakiś wystający element. 

Pozostałe produkty BHP

Sprzętu i akcesoriów związanych z BHP jest dużo więcej, a spośród nich można wymienić choćby takie rzeczy, jak: środki czyszczące, filtry do masek, a także odzież dostosowaną do pracy w określonych warunkach pogodowych czy termicznych. W celu zapoznania się z pełnym asortymentem wyposażenia związanego z bezpieczeństwem i higieną pracy odwiedź stronę TECH Poznań i sprawdź nowoczesne rozwiązania.

Similar Posts