Dom i Ogród

Na jaki rodzaj szafy się zdecydować

Na jaki rodzaj szafy się zdecydować

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego salonu meblowego, aby przekonać się, jak mamy duże pole do popisu. Dla jednych idealne będą nowoczesne szafy przesuwne, drudzy cenią sobie tradycyjne meble z litego drewna z dekoracyjnymi frontami, a jeszcze inni decydują się na szafy wnękowe.

Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego każdy znajdzie dla siebie idealny mebel, funkcjonalny i jednocześnie estetyczny. Szafy są nieocenione niemalże wszędzie, nie tylko w garderobie, ale też w sypialni, przedpokoju, pokoju dziecięcym. Jakie najbardziej przydadzą się w mniejszej wersji w łazience, kuchni czy jadalni.

Szafy uchylne, przesuwne, narożne, wnękowe, a może tradycyjne?

Wraz z upływem czasu przebywa do naszego domu przeróżnych rzeczy, którym trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania. Idealnie sprawdzają się szafy, które można z łatwością dopasować do swoich bieżących potrzeb i preferencji. Rodzajów tych mebli jest naprawdę sporo, ale prym wiodą modele narożne, przesuwne, z otwieranymi drzwiami i modele przypominające garderoby.

Szafy narożne mają mniejsze gabaryty od tych tradycyjnych, ale są zwykle dużo bardziej pojemne. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu, nieustawnych. Do wyboru mamy opcję jedno- lub dwudrzwiową, z mniejszą lub większą liczbą półek i wieszaków, nawet z lustrem. Obecnie ogromną popularnością cieszą się szafy przesuwne, które mogą być nawet trzydrzwiowe. Mnogość wymiarów sprawia, że z łatwością dopasujemy je do rozmiarów wnętrza. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim to, że w żaden sposób nie utrudniają przejścia ze względu na to, że drzwi nie wychodzą poza bryłę mebla. Jeszcze większym udogodnieniem będzie system cichego domykania. Mile widziane są także rozwiązania montażowe chroniące przed korozją.

Znajdź szafę dla Siebie: Komandor

Miłośnikom tradycyjnych rozwiązań można polecić szafę z otwieranymi drzwiami, które mogą stać się dominującym elementem wyposażenia w przestronnym wnętrzu. Jest to ekonomiczny mebel, tańszy od szaf przesuwnych. Jeśli szukamy mebla przede wszystkim do przechowywania w nim odzieży, idealnie sprawdzi się szafa jak garderoba. Mowa jest tutaj o meblu o większych gabarytach i głębokości, bardzo pojemnym, ze świetnie zorganizowanym wnętrzem. Tego typu szafy wyposażone są w liczne szuflady i półki, w tym na bieliznę, buty itd. Do tego mamy jeszcze wysuwane pojemniki, pręty na wieszaki i lustro na drzwiach. Wolnego miejsca do zagospodarowania jest naprawdę sporo, więc z pewnością ze wszystkim się pomieścimy i będziemy mieć zawsze pod ręką. W szafie jak w garderobie można trzymać całoroczną odzież, łącznie z okryciami wierzchnimi typu kurtki i płaszcze.

Similar Posts