Dom i Ogród

Jak dobrze wybrać krzesła do kuchni czy jadalni?

Jak dobrze wybrać krzesła do kuchni czy jadalni?

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważnym miejscem w naszym życiu jest jadalnia. W kuchni przygotowujemy posiłki, a po gotowaniu zostaje mnóstwo brudnych naczyń i akcesoriów, które prawdopodobnie posprzątamy dopiero po zjedzeniu ugotowanych potraw. W salonie natomiast nie mamy odpowiednich warunków do tego, by komfortowo i bezpiecznie (głównie dla naszej odzieży) zjeść wspólnie z domownikami lub gośćmi śniadanie, obiad, lub kolację. Jadalnia z wysokim stołem i dobranymi krzesłami jest zatem najwygodniejsza. 

Trzeba jednak wybrać w pierwszej kolejności odpowiednie krzesła do jadalni, by nie tylko pasowały one do wystroju i pozostałych mebli, ale także były wytrzymałe i zadowalające podczas eksploatacji. Czym kierować się w trakcie zakupów? Spieszymy z inspiracjami. 

Ilość krzeseł

Jak często przyjmujesz gości i ile osób z Tobą mieszka? Jest to podstawowe pytanie, na które każdy powinien odpowiedzieć sobie przed rozpoczęciem poszukiwania satysfakcjonującego kompletu krzeseł. Czasem nie ilość domowników lub częstotliwość przyjacielskich wizyt jest wyznacznikiem ilości siedzisk, tylko metraż jadalni lub kuchni z kącikiem jadalnym. Czym zatem kierować się w trakcie podejmowanie decyzji zakupowej?

Przy małych metrażach (np. przy stole usytuowanym w kuchni lub aneksie kuchennym), najlepiej sprawdzą się dwa krzesła do jadalni o stosunkowo prostym kształcie. Dzięki temu nie będą zajmować zbyt dużo miejsca. Jeśli przestrzeń nie jest problemem, śmiało skorzystaj z opcji typu zestaw krzesła 6 sztuk. Wypełnią one pomieszczenie, które stanie się o wiele bardziej przytulne.

Styl i kolor, czyli jak wybrać krzesła do kuchni lub jadalni

Wyróżniamy mnóstwo styli, które możemy dzielić na zabytkowe (np. barok, gotyk itp. epoki), tradycyjne (np. bogato zdobione z połączeniem ciepłych kolorów i drewna) i nowoczesne (np. surowe i mocno minimalistyczne). To, jakie krzesła do kuchni lub jadalni będą pasować do Twojego wnętrza, zależy jedynie od Ciebie i tego, w jaki sposób skomponowane są meble do aranżacji. Warto, by krzesła były kompatybilne kolorystycznie i sposobem wykończenia do stołu oraz pozostałych elementów wyposażenia. Doskonałym wyborem jest stawianie na kontrasty i przejścia tonalne, np. białe ściany, jasno-szara podłoga i czarne meble.

 

Mamy nadzieję, że krzesła do jadalni lub kuchni nie mają już przed Tobą tajemnic. Mimo wszystko wciąż brakuje Ci odpowiedzi na kilka pytań? Doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści w renomowanych sklepach pomogą Ci wybrać asortyment, który spełni  oczekiwania zarówno domowników, jak i gości. Sprawdź, jak wiele masz opcji masz pod ręką w VidaXL. 

Similar Posts