Dom i Ogród

Energooszczędny dom parterowy – o czym pamiętać?

Energooszczędny dom parterowy – o czym pamiętać?

Zgodnie z planowanymi i zapowiadanymi zmianami prawnymi, wszystkie budowane nieruchomości od 2021 roku, mają wykazywać niskie zużycie energii. Oznacza to, że muszą one charakteryzować się nowoczesnymi energooszczędnymi rozwiązaniami, które pozwolą zoptymalizować ilość eksploatowanego prądu i w efekcie obniżą rachunki oraz będą proekologiczne. 

Czy inwestując w dom parterowy, projekty mogą zostać dostosowane do takich wariantów? Jeśli tak, to jak uzyskać taki plan budowy oraz co należy w nim zmienić? Poznaj Studio Krajobrazy i ich domy parterowe. Projekty czekają na wyciągnięcie ręki. 

Czym charakteryzuje się dom energooszczędny?

Przyjęto, że za dom energooszczędny uważa się nieruchomość, która nie przekracza zużycia energii na poziomie 70 kWh/m2 w ciągu roku. Oczywiście chodzi o energię nieodnawialną, wykorzystywaną między innymi do ogrzewania obiektu, przygotowania ciepłej wody, wentylacji, czy zaspokojenia innych potrzeb energetycznych.  

Skoro w rozporządzeniu pojawia się wątek energii nieodnawialnej, można wspierać się przy pomocy instalacji fotowoltaicznej. Solary słoneczne cieszą się coraz większym uznaniem – głównie ze względu na możliwości znacznego obniżenia rachunków i dofinansowania. Dzięki temu montaż paneli słoneczny nie jest wcale tak drogi, jak początkowo może się wydawać.

Domy parterowe – projekt energooszczędny czeka już na Ciebie

Chcąc zoptymalizować zużycie energii, należy w tym celu wykorzystać odpowiednie usytuowanie okien, przeszklonych ścian i drzwi. Dzięki temu skorzystasz z ciepła oddawanego przez promienie słoneczne, co dla wielu osób wydaje się mało znaczące – w praktyce jednak daje naprawdę zaskakująco pozytywne rezultaty. Do tego trzeba wykorzystać wysokiej jakości systemy izolacji i innowacyjne okna oraz drzwi o odpowiednim wskaźniku przenikają ciepła. Na samym końcu pozostawiamy kwestie związaną z systemem ogrzewania. Koniecznie zainwestuj w kocioł klasy 5, który dostosowany będzie do Twojego metrażu. Jest to obecnie jedno z najbardziej ekonomicznych i energooszczędnych rozwiązań o niskim poziom emisji zanieczyszczeń.  

Na korzyść projektów energooszczędnych domów parterowych wpływa ich stosunkowo niewielki metraż. Im mniejsza powierzchnia, tym łatwiej utrzymać zadowalającą temperaturę. Wykorzystaj w tym celu nowoczesne i wysokogatunkowe produkty termoizolacyjne. Otrzymasz gwarancję, że ciepło będzie pozostawać w Twoim domu dłużej, niż Ci się wydaje. 

Podczas zakupu projektów w Studio Krajobrazy, na etapie finalizacji transakcji możesz dodać opcję dostosowania planu do założeń konstrukcji energooszczędnej. Dzięki temu dostaniesz dokładne wytyczne, co pozwoli od razu obrać właściwe kroki prowadzące do celu. 

Similar Posts