Dostępność na rynku nowych technologii otwiera ciekawą alternatywę dla klasycznego budownictwa. Sprawdź jakie zalety skrywają domy szkieletowe.
Własny dom – inwestycja na całe życie
Nie jest tajemnicą, że posiadanie własnego domu ma przewagę nad posiadaniem mieszkania. W ostatnich latach Polacy częściej decydują się na budowę domu, ponieważ dobrze poprowadzona inwestycja potrafi zamknąć się w cenie porównywalnej do zakupu mieszkania. Z tego względu wiele osób decyduje się na zakup działki poza miastem, aby uwić swoje wymarzone gniazdko. Jeżeli nie jesteśmy szczęściarzami, którzy już mają działkę, na której można budować, pierwszym etapem będzie jej zakup. Często pochłaniający znaczną część kosztów.
Technologia, w jakiej zamierzamy budować dom, a także takie jego cechy jak: metraż, ilość kondygnacji czy ilość okien będą miały wpływ na cenę końcową. Warto przyjrzeć się bliżej, co mają do zaoferowania domy szkieletowe do 100m2.
Szalone lata 90.
Niestety w Polsce domy szkieletowe wciąż otoczone są, nieaktualnym współcześnie, stereotypem. Lata 90. przyniosły wysyp domów szkieletowych. Na ogół kojarzyły się z czymś, co ma swoje miejsce na terenie ogródków działkowych, a niekoniecznie sprawdza się jako pełnowartościowy, całoroczny dom. Weźmy pod uwagę, że od tamtych lat zdołała do nas przywędrować technologia i wiedza w zakresie użycia materiałów, dzięki którym domy szkieletowe mogą osiągać żywotność nawet powyżej stu lat (są przykłady w Skandynawii, które potwierdzają tę tezę). Nowoczesne metody wykończenia sprawiają, że wewnątrz dom nie różni się zasadniczo od klasycznej budowli z cegły, a wydajne techniki grzewcze dostarczają rozwiązań kompleksowych i całorocznych.
Domy szkieletowe do 100m2 – gotowe projekty na wyciągnięcie ręki
Szczególną zaletą domów szkieletowych jest tempo ich powstawania. Projekt może być doprowadzony do stanu deweloperskiego nawet w trzy miesiące. Samo zdobycie projektu również nie stanowi problemu. Korzystając ze sprawdzonych źródeł, możemy, nie wychodząc z domu zamówić gotowy projekt, który uwzględni szczegółową wycenę materiałów. Projekt można również dostosować do potrzeb własnych. Domy szkieletowe do 100m2 będą rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, jak i szybkim. Wiele osób może dzięki temu zamienić mieszkanie w bloku na swój własny dom, bez potrzeby wysokich nakładów finansowych.
Tradycja a nowoczesność
Klasyczne budownictwo ma w naszym kraju uprzywilejowany status. W poprzednim wieku ugruntowała się tradycja budowania domów z cegły, często wielorodzinnych i wielopiętrowych. Zmienne warunki pogodowe oraz brak technologii grzewczych, termoizolacyjnych sprawiały, że cegła była jedynym słusznym rozwiązaniem.
Widoczne zmiany klimatu wpływają na ewolucję zachowań konsumenckich, ale także technologie nie wymuszają już na nas dostosowywania się do dawnego modelu budownictwa. Poznaj projekty domów szkieletowych do 100m2 i dowiedz się, czy nie są one rozwiązaniem dla Ciebie idealnym.