Dom i Ogród

Podstawowe sprzęty, których potrzebujesz w domu

Para wybiera sprzęt AGD w domu

Czeka Cię urządzanie własnego gniazdka od podstaw? Przed Tobą wymagające, ale też ekscytujące zadanie. Wybór najlepszej lodówki czy dobrej pralki ma wpływ na to, jak będzie Ci się funkcjonowało w nowym lokum. Ale nie tylko te podstawowe urządzenia przydadzą Ci się w mieszkaniu. Jakie jeszcze sprzęty AGD w domu będą dla Ciebie dużym ułatwieniem w codziennym życiu?

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie sprzęty AGD znajdziemy w domu,
 • na co zwrócić uwagę przy wyborze podstawowych sprzętów AGD,
 • jakie dodatkowe urządzenia rzeczywiście Ci się przydadzą.

Stało się – jesteś na swoim, zaczynasz życie na własną rękę! Wśród wielu wydatków, które teraz spędzają Ci sen z powiek, znajdują się również koszty sprzętów AGD, które musisz zakupić. Ale które właściwie rzeczywiście Ci się przydadzą, a nie będą tylko zbędnym gadżetem? Razem z ekspertami z firmy Toshiba radzimy, jakie sprzęty warto nabyć, aby ułatwić sobie życie.

Sprzęt AGD w domu – co należy do podstawowego wyposażenia?

Na początek przeanalizuj szybko, bez czego z pewnością nie możesz się obejść. Lista najważniejszych sprzętów w domu według nas powinna wyglądać następująco.

 • Lodówka – zimą może dałoby się bez niej żyć, ale latem… Twoje jedzenie musi być przechowywane w chłodzie (dla higieny i Twojego bezpieczeństwa). Oczywiście, możesz kupować jedzenie na bieżąco i od razu je zjadać, ale na dłużą metę jest to bardzo męczące. Zatem lodówka to must have.
 • Kuchenka – bez względu na to, czy jesteś zapalonym kucharzem, czy raczej jadasz na mieście – kuchenka, nawet jednopalnikowa, przyda Ci się też do odgrzania gotowego posiłku (prawdziwym minimalistom polecamy kuchenki mikrofalowe).
 • Pralka – ręczne pranie czy wożenie brudnych ubrań do rodziców to zwyczaje, które powinniśmy pozostawić w okresie studenckim. Współczesne pralki najlepiej zadbają o Twoją garderobę.

To trio oceniamy jako niezbędne w każdym domu, dlatego zwróć szczególną uwagę na ich parametry i funkcje podczas podejmowania decyzji zakupowej.

Polecane lodówki i pralki – jakie funkcje powinny posiadać?

Wiesz już, bez jakich sprzętów AGD w domu nie możesz się obejść, ale… jak wybrać te właściwe? Kluczem są ich funkcje, które mają uczynić Twoje życie prostszym.

Przykładowo: lodówki powinny jak najdłużej utrzymywać świeżość produktów. Dlatego najlepsza lodówka zazwyczaj jest wyposażona w kilka niezależnych cyrkulacji powietrza i technologię jonizacji (wytwarzania jonów ujemnych, które zabijają bakterie i neutralizują brzydkie zapachy). Dlatego przy wyborze lodówki zwróć uwagę na te funkcje (np. Plasma Pure w lodówkach Toshiba).

Z kolei zaletą pralki jest jej duża ładowność (która przyda się na wielkie pranie) oraz elastyczne programy prania, które dostosujesz do różnego rodzaju tkanin. Warto śledzić technologie, dzięki którym pralka pierze skutecznie, ale delikatnie. Na przykład w urządzeniach Toshiba opatentowano technologię THE GREATWAVES™, czyli generowania ruchu fali, delikatnej i przenikającej przez ubrania. W ten sposób wypierzesz skutecznie delikatne ubrania nawet w zimnej wodzie, dzięki czemu zaoszczędzisz na prądzie!

Sprzęt AGD w domu – co jeszcze może Ci się przydać?

Nie musisz ograniczać się do tego żelaznego minimum – w końcu zależy Ci na tym, aby w domu czuć się komfortowo i by wykonywać codzienne obowiązki jak najszybciej. Jakie inne sprzęty AGD Ci to zapewnią?

 • Odkurzacz – możesz darować sobie ten zakup, jeśli całe mieszkanie jest wyłożone deskami, panelami lub płytkami. Gdy jednak wyposażysz się w dywan, szybko odczujesz brak tego sprzętu.
 • Zmywarka – jeśli nie lubisz mycia naczyń, to (dla własnego komfortu psychicznego!) zainwestuj w ten sprzęt.
 • Mikser – ten element małego AGD otwiera przed Tobą kulinarne drzwi. Zmielesz, posiekasz lub wymieszasz produkty znacznie szybciej niż ręcznie, więc przygotowywanie posiłków zajmie Ci mniej czasu.
 • Żelazko lub parownica – nawet jeśli na co dzień nie prasujesz ubrań, zdarzają się okazje, kiedy nie wypada pojawić się w pogniecionej koszuli lub sukience. Przygotuj się na nie zawczasu.
 • Oczyszczacz powietrza – sprzęt, którego działania nie zobaczysz, a poczujesz. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, dobra jakość powietrza w Twoim mieszkaniu powinna być dla Ciebie priorytetem. Przekonasz się, jak duży wpływ na Twoje samopoczucie ma oddychanie powietrzem pozbawionym alergenów, kurzu i pyłów.

Tak uzbrojony w przydatne urządzenia AGD możesz wyruszyć w swoje nowe życie na swoim. Życzymy powodzenia i zachęcamy do tego, aby sprzęty Toshiba mogły Ci towarzyszyć w tej przygodzie!

Similar Posts