Porady

Kupno nieruchomości w Hiszpanii – co trzeba wiedzieć?

Kupno nieruchomości w Hiszpanii - co trzeba wiedzieć?

Kupno nieruchomości to zawsze bezpieczna i opłacalna inwestycja. Co jednak ciekawe, wielu inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości nie tylko w Polsce. Od pewnego czasu coraz większym zainteresowaniem cieszy się hiszpański rynek nieruchomości. Warto jest zatem wiedzieć, w jaki sposób nabyć mieszkanie lub dom właśnie w tym kraju.

Kupno nieruchomości w Hiszpanii – od czego zacząć?

Aby zakupić nieruchomość w Hiszpanii, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z aktualnymi ofertami na tamtejszym rynku. Oczywiście najłatwiej i najszybciej można to zrobić przez internet. Co jednak ważne, kiedy znajdzie się ofertę idealnie spełniającą indywidualne oczekiwania, to pamiętać trzeba, aby decyzji o zakupie nie podejmować pochopnie. Wybraną nieruchomość zawsze trzeba obejrzeć bezpośrednio na miejscu. To oczywiście oznacza konieczność wizyty w Hiszpanii. Osobista wizyta pozwoli na dokładne zapoznanie się ze stanem nieruchomości. Podkreślić tu jednak trzeba, że wszystkich czynności na miejscu nie trzeba robić samodzielnie. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy agenta nieruchomości, który specjalizuje się w hiszpańskim rynku.

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Zakup nieruchomości w Hiszpanii nie różni się za bardzo od tego, jak to wygląda w Polsce. Pierwszy etap to podpisanie umowy przedwstępnej. Dodatkowo najczęściej konieczne jest również wpłacenie zadatku stanowiącego formę zabezpieczenia dla obu stron transakcji.

Jakie dokumenty należy skompletować w celu nabycia nieruchomości w Hiszpanii?

Proces zakupu domu lub mieszkania w Hiszpanii nie kończy się oczywiście na podpisaniu umowy przedwstępnej. Konieczne jest skompletowanie odpowiednich dokumentów. Oczywiście posiadać należy ważny dowód osobisty lub paszport. Poza tym uzyskać należy numer NIE, czyli numer wydawany obcokrajowcom zainteresowanym nabyciem nieruchomości w tym kraju. Na koniec założyć trzeba jeszcze konto w hiszpańskim banku. Kiedy wszystko jest już gotowe, obie strony transakcji mogą udać się do notariusza w celu podpisania umowy kupna-sprzedaży w formie aktu notarialnego. Pamiętać trzeba, że będzie on sporządzony w języku hiszpańskim.

Dlaczego warto nabyć nieruchomość w Hiszpanii?

Domy w Hiszpanii już od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Kupowane są one zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. W pierwszym przypadku dom w Hiszpanii staje się idealną lokalizacją na wakacje. W celach biznesowych zakupu dokonują przede wszystkim przedsiębiorcy prowadzany swoje interesy także w Hiszpanii.

Similar Posts