Porady

Jak dobrać obrus na Wielkanoc?

Jak dobrać obrus na Wielkanoc

Wielkanoc to wyjątkowe święto dla chrześcijan, które kojarzy się z radością i szczęściem. To czas rodzinnych spotkań, uśmiechów i życzliwości. Aby podkreśli wyjątkowość tych świąt, w wielu domach pojawiają się ozdoby na wielkanocny stół. Jak dobrać obrus na Wielkanoc?

Jak dobrać obrus na Wielkanoc?

Stół to centralne miejsce w kuchni, jadalni bądź salonie. To właśnie przy nim spotykamy się z naszymi bliskimi podczas różnych uroczystości. Jednym z takich wydarzeń jest Wielkanoc, będąca doskonałą okazją na odpowiednie udekorowanie mieszkania, jak i stołu. W pierwszej kolejności należy wybrać obrusy na święta wielkanocne. Pamiętajmy, że kluczowe jest dopasowanie rozmiaru. Nawet najpiękniejszy obrus nie będzie dobrze się prezentował, jeżeli nie będzie dopasowany do stołu. Jaki obrus wybrać? Zależy to on naszego indywidualnego gustu, a także efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli stawiamy na tradycyjną i oprawę stołu, doskonale sprawdza się haftowane obrusy. To klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Pięknie będą prezentować się w rustykalnych wnętrzach. Jeżeli jesteśmy miłośnikami nowoczesnych rozwiązań, to wybierzemy obrusy z nadrukami. Stawiamy przede wszystkim na kolory, które są charakterystyczne dla tego okresu, czyli odcienie zielenie oraz żółtego. Świetnie sprawdzi się błękit, róż, a także kawa z mlekiem czy ciepłe odcienie bieli oraz beż. Mile widziane obrusy i bieżniki z motywem wielkanocnym w postaci kolorowych pisanek, słodkich zajączków oraz kurcząt.

Kolorowy, wzorzysty – jaki obrus wybrać?

Stół Wielkanocny to nie tylko odpowiedni obrus, ale również odpowiednia zastawa stołowa, która stanowi bardzo ważną cześć wystroju stołu. To właśnie do niej dobieramy obrusy pod względem koloru. Jeżeli posiadamy minimalistyczną zastawę w stonowanych barwach, poszalejmy z kolorami i printami na obrusach. Pokuśmy się o wielkanocne króliczki, baranki lub kurczęta. Barwny obrus pięknie ożywi całość i podkreśli charakter świąt. Natomiast w przypadku kolorowej zastawy, postawmy na gładkie, jednolite obrusy, aby nie gryzły się z zastawą stołową. Pamiętajmy o zasadzie, która mówi o tym, że co za dużo, to niezdrowo. Mogą to być odcienie zieleni, żółty, ale również klasyczna biel, która pięknie komponuje się z kolorowymi dodatkami. Mile widziane również pastele, a także beże.

Jak ozdobić stół na Wielkanoc?

Oprócz wyboru obrusu niezwykle istotna jest również cała oprawa wielkanocnego stołu. Nie możemy pominąć innych dekoracji. Koniecznie postawmy na wazon, w którym umieścimy kwiaty, takie jak tulipany, żonkile czy hiacynty. Dodadzą energii i podkreślą wiosenny klimat. Nie może zabraknąć również stroików oraz wianków, zdobionych gałązkami bukszpanu, bazi czy styropianowymi jajeczkami. Bardzo intrygującą dekoracją będą kolorowe pisanki w wiklinowym koszyczku, ustawione na środku stołu. Można je zamienić na styropianowe, małe jajka, umieszczone w estetycznym słoiczku z kokardką w wielkanocny motyw. Ciekawym akcentem będą półmiski, patery w motyw wielkanocny, które tylko podkreślą świąteczny nastrój.

Similar Posts