Nieruchomości

Żyjesz aktywnie? Zamieszkaj na zielonym Bemowie!

Żyjesz aktywnie? Zamieszkaj na zielonym Bemowie!

Zieleń i mnóstwo miejsc do uprawiania sportu – mieszkania na Bemowie będą idealne dla osób żyjących aktywnie. Czy młode rodziny też się tam odnajdą? Sprawdzamy, dla kogo jest ta dzielnica.

Mieszkania na Bemowie dla aktywnych rodzin

 

Bemowo to jedna z najmłodszych dzielnic Warszawy. Jest mocno kojarzona z miejscem dobrym do mieszania dla rodzin. Intensywny rozwój infrastruktury spowodował, że Bemowo stało się atrakcyjną lokalizacją dla nowych osiedli mieszkaniowych. Deweloperzy z chęcią inwestują tu w kolejne budynki. Mocny wzrost liczby nowych mieszkań spowodował, że Bemowo stało się nowoczesną, tętniącą życiem, atrakcyjną dla młodych osób dzielnicą.

 

Intensywna rozbudowa mieszkaniowa spowodowała podniesienie jakości dostępu do usług społecznych. Na Bemowie powstają nowe szkoły, przedszkola, przychodnie czy obiekty sportowe. Bemowo to jednak nadal obszar tzw. sypialniany Warszawy – nie znajdziemy tu nocnych klubów czy wielu pubów. Nie brakuje jednak kawiarni i restauracji. Dla większości mieszkających tu osób brak nocnych rozrywek jest dużym plusem. Młode małżeństwa z dziećmi szukają bowiem spokoju, bezpieczeństwa i dobrego dostępu do placówek oświatowych.

 

Kto mieszka na Bemowie?

 

Mieszkania na Bemowie cenią sobie młodzi rodzice, którzy dość aktywnie spędzają czas. Bemowo z jednej strony daje im wszystko to, czego potrzebują dla dzieci (szkoły, przedszkola, place zabaw, przychodnie), z drugiej to piękna, zielona dzielnica, w której nie brakuje miejsc do rodzinnych spacerów, pikników czy uprawiania sportu.

 

Dlaczego warto postawić na zielone okolice?

 

Mieszkańcy Bemowa mają do dyspozycji dużo zieleni. Oprócz Parku Górczewska świetne możliwości do rekreacji zapewnia Lasek Bemowski. Na terenie Bemowa znajduje się 5 historycznych fortów, które przypominają o bogatej historii dzielnicy. Perełką jest Fort Bema, wokół którego rozciągają się ogromne zielone obszary. To blisko 22 hektary zagospodarowanej przestrzeni do rekreacji i uprawiania sportu. Na terenie Fortu Bema znajdują się place zabaw, park linowy, ścieżki rowerowe i miejsca na pikniki czy ogniska. Mieszkania na Bemowie będą odpowiednie dla osób, które kochają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu: dla rowerzystów, biegaczy czy miłośników spacerów z psami. To z pewnością jedyne takie miejsce w Warszawie. 

 

Bemowo intensywnie się rozwija, a jednocześnie nie traci charakteru zielonej enklawy. Swoim mieszkańcom pozwala zachować balans między szybkim życiem stolicy a spokojem przedmieść. Mieszkania na Bemowie wybierają osoby młode, które szukają harmonii między rozwojem życia zawodowego a życiem rodzinnym.

Similar Posts