Nieruchomości

Czym jest condohotel i jakie niesie za sobą korzyści?

Czym jest condohotel i jakie niesie za sobą korzyści?

Wyjeżdżając na wakacje, można skorzystać z oferty bardzo wielu rozmaitych podmiotów: hoteli, kwater prywatnych moteli, hosteli i wielu innych, jak np. condohotele. O ile większość osób wie, czym są klasyczne hotele, to ostatnie pojęcie może być nieznane wielu.

Czym są condohotele?

Condohotel, lub inaczej hotel condo, to obiekt, który łączy w sobie hotel oraz condominium: formę własności nieruchomości, gdzie konkretny posiadacz jest właścicielem jednego lokalu oraz części wspólnych (w odpowiednim wymiarze).

Innymi słowy, jest to swego rodzaju inwestycja łącząca w sobie hotel oraz mieszkania prywatne i najczęściej, lokale oferowane w ramach condohotelu można zaliczyć do klasy premium. Z reguły, pomieszczenia pod wynajem są adekwatne do standardów 4- lub 5-gwiazdkowych hoteli.

Wskazać można na różne typy hoteli condo – zarówno takie, które składają się jedynie z części dla prywatnych mieszkańców, jak również stworzone tak, by uwzględnić pełną infrastrukturę hotelową. W tym drugim typie condohoteli znajduje się także strefa restauracyjna, SPA, baseny i wiele innych.

Sposób finansowania hoteli condo

Poprzednia część artykułu mogłaby sugerować, że zasadniczo – tego rodzaju hotele nie różnią się niczym od najbardziej klasycznych budynków tego typu. Jednak tym, co wyróżnia hotele condo na tle innych, jest forma ich finansowania. Mianowicie, są to budynki stawiane przez deweloperów, na podobnej zasadzie co zwykłe osiedla mieszkaniowe. Po zakończeniu inwestycji – poszczególne lokale mogą zostać wykupione przez osoby prywatne lub osoby prawne czy też przedsiębiorstwa.

Sposób, w jaki lokal zostanie wykorzystany, jest w pełni zależny od preferencji jego właściciela. To oznacza, że mimo iż teoretycznie mieszkanie znajduje się w hotelu condo, nie musi wcale wykorzystywać go na wynajem, ale – zamieszkać w nim samemu. Oferty z rynku condo możecie znaleźć na stronie: https://condo.pl/

Kto zarządza condohotelem?

Tego typu budynkiem zarządza wyspecjalizowana firma, która – jeśli właściciel zdecyduje się na podpisanie umowy o wynajmowaniu swojego lokalu – zajmuje się wszelkimi kwestiami formalnymi, a także wypłaca posiadaczowi mieszkania należne mu środki. Warto jednak nadmienić, że lokal w condohotelu można wynajmować również prywatnie, w zależności od preferencji. Jako że tego typu hotele powstają w bardzo atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach, inwestowanie w lokale w nich wydaje się być świetną formą lokowania środków finansowych. Takie mieszkanie może być zarówno miejscem na prywatne wypady, jak i dodatkowym przychodem z jego wynajmu turystom.

Similar Posts