Dom i Ogród

Trawnik marzeń

Trawnik marzeń

Piękny trawnik to zadbany trawnik. Wiele osób marzy o takiej ozdobie wokół ich domu. Równo przystrzyżona trawa, wokół kilka drzewek, a zamiast drewnianego płotu – naturalny żywopłot. Stworzenie takiego miejsca wymaga jednak dbania o nie. Poniżej przedstawiamy parę pomysłów na to jak mieć piękny trawnik.

 

Pielęgnacja ogrodu

Jak stworzyć trawnik

Dbanie o trawnik

Kosiarki spalinowe do trawników

Pielęgnacja ogrodu

Zadbany ogród jest piękny o każdej porze roku. Wiosną zachwyca pierwszymi kwiatami i zielonymi listkami, latem – jest pełen kwiatów i intensywnych zieleni, jesienią – jest pełen czerwieni, a zimą zachwyca całorocznymi roślinami. Właściwa pielęgnacja ogrodu jest ważna szczególnie, kiedy jedną z jego ozdób jest trawnik. Jednym z ważniejszych sprzętów właściciela pięknej trawy są kosiarki spalinowe. Od rodzaju trawy i częstotliwości jej przycinania zależy tempo jej wzrostu i jej wygląd. Ważnymi zabiegami jest też przesadzanie roślin, pielenie grządek, przycinanie gałęzi, odpowiednie nawożenie, a także nawadnianie ogrodu.

Jak stworzyć trawnik

Do tworzenia trawnika trzeba podejść jak do budowania domu czy urządzania mieszkania. Dobrze jest skonsultować dobór trawy i jej posianie ze specjalistą. Rodzaje kosiarek i wybór tej właściwej także powinno się z nim skonsultować wcześniej. Warto także poszukać inspiracji dotyczących projektu trawnika na popularnych stronach internetowych. Trzeba mieć też na uwadze jakość gleby oraz otoczenie ogrodu – nie każda trawa wyrośnie w danym miejscu. 

Dbanie o trawnik 

Dobry właściciel ogrodu i trawnika musi mieć odpowiednie narzędzia, które pomogą mu dbać o to miejsce. PHU Solo jest przykładem miejsca, gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne sprzęty – począwszy od klasycznej kosiarki spalinowej, poprzez te bardziej profesjonalne.

Każdy trawnik powinien być regularnie przycinany. Ważne jest też odpowiednie odżywianie i nawożenie trawy. Bez regularnego nawadniania, trawa nie będzie rosła, albo będzie brzydko przyschnięta – tą czynność też należy wpisać do swojego planu pielęgnacji, zwłaszcza latem. Oprócz tego należy też wyznaczyć ścieżki, gdzie będzie można chodzić, co jest istotne w momencie wzrostu roślin – dzięki temu wyrosną równo.

Kosiarki spalinowe do trawników

Wybierając kosiarki spalinowe należy zastanowić się jakie będą spełniały wymagania trawnika. Oprócz mocy i wielkości istotnym aspektem będzie zorientowanie się, gdzie w pobliżu znajduje się serwis kosiarek. Lepiej być przygotowanym na tą ewentualność. Rodzaje kosiarek są dostępne na rynku w różnych wielkościach i o różnej mocy – należy dokładnie przemyśleć swoje potrzeby przed zakupem modelu.

Similar Posts