Dom i Ogród

W domu jak w średniowiecznym dworku, czyli jakie elementy dekoracyjne poleci każdy producent sztukaterii?

W domu jak w średniowiecznym dworku, czyli jakie elementy dekoracyjne poleci każdy producent sztukaterii?

Sztukateria obecnie przeżywa drugą młodość – w tym artykule omawiamy kiedy warto użyć jej do zmiany wyglądu budynku lub wnętrza mieszkania.

Sztukateria wniosła do wnętrz elegancję i szyk, które ceni sobie wiele osób. Dzięki niewielkim, ale bogato zdobionym elementom z gipsu i innych materiałów można w szybki sposób odmienić klimat pomieszczenia i tchnąć nowego ducha we wnętrze. Każdy producent sztukaterii zgodnie podkreśli, że już niewielka zmiana na ścianie lub suficie jest w stanie diametralnie zmienić przestrzeń i pozwala osiągnąć oczekiwany efekt wizualny.

 

W jaki sposób sztukateria pozwala podkreślić klimat pomieszczenia?

 

To marzenie niejednej osoby, bo w końcu kto z nas nie chciałby mieszkać w dworku lub pałacu? Marzenia marzeniami, ale kiedy w realnym życiu ogranicza nas metraż mieszkania to praktyczne  rozwiązanie podsuwa dobry producent sztukaterii. Przy niewielkim nakładzie finansowym wskaże on bowiem, że można zmienić wnętrze, dodając do niego elementy wykonane z gipsu lub np. żywicy poliestrowej i innych materiałów. Takie dekoracje na ścianie lub suficie idealnie wkomponowują się w styl glamour i pozwalają zamienić nijaki salon w mieszkaniu w miejsce inspirowane stylem pałacowym lub tym rodem ze szlacheckiego dworku.

 

Ponadczasowość elementów sztukaterii i wpływ na design pomieszczeń

 

Sztukateria ma długą historię i każdy producent sztukaterii wskaże, że od lat gościła w naszych domach. Lekkie elementy dekoracyjne wykonane ze stiuku z powodzeniem zastępowały drogie rzeźby, a tym samym nadawały wnętrzu elegancji. Dla właścicieli domów było to okazją do podkreślenia ich statutu społecznego.

Jak wskaże każdy producent sztukaterii ( jak na przykład https://styro-gzyms.pl/ )- poszczególne elementy od lat były malowane, by dobrze komponowały się z wnętrzem. Obecnie sztukateria nie jest już tak pełna przepychu, ale wciąż pozwala podkreślić styl elegancki i glamour.

 

Osoby, które chcą coś odmienić wnętrza swojego mieszkania mogą wybrać niedrogą, ale ozdobną sztukaterię. To produkty, które z powodzeniem sprawdzą się wówczas, gdy chcemy zadbać o elegancję i niewymuszony przepych. Ich zaletą jest trwałość i atrakcyjna cena, która z pewnością nie nadweręży domowego budżetu, ale da możliwość wykonania małego remontu i odświeżenia pomieszczeń. Każdy producent sztukaterii zgodnie wskaże gdzie i jakie elementy dekoracyjne warto umieszczać by ozdobić ściany lub sufit i cieszyć się unikalną ornamentyką i klimatem przestrzeni rodem z dawnego dworku szlacheckiego lub pałacu.

Similar Posts