Porady

Przesyłka paletowa kurierem

Przesyłka paletowa kurierem

Wysyłka paletowa kurierem to jeden z najlepszych sposobów na wysłanie dóbr, które nie zmieszczą się w karton, czy inne opakowanie, nawet w nietypowych wymiarach. Ponadto do dobra metoda także na wysłanie towaru w większej ilości. W jaki sposób wysłać przesyłkę kurierem? Jakie towary można nadać w ten sposób i jakie wytyczne powinna spełniać paleta? Poniżej wszystkie najważniejsze informacje o wysyłkach paletowych kurierem.

 Przesyłka paletowa kurierem – najważniejsze informacje

Przesyłka paletowa może mieć różną zawartość, jednak warto wiedzieć, że większość firm kurierskich odrzuca takie ładunki jak akumulatory, kleje i farby w plastikowych wiaderkach, łatwo psująca się żywność, czy rośliny i zwierzęta. Przed wysyłką dobrze jest zatem zapoznać się z listą towarów wykluczonych dostępnych na stronie danego kuriera. Do wysyłki paletowej używa się zwykle palet euro, czyli posiadających wymiary 120×80 cm. Wysokość takiej palety to 14,4 cm. Jeżeli chodzi o wysokość wraz z ładunkiem, będzie ona wahać się w zależności od tego, gdzie przesyłka jest wysyłana oraz jakim kurierem. Waga pustej palety wynosi ok. 25 kg, dlatego warto wziąć tę wielkość pod uwagę podczas przygotowania przesyłki, gdyż każda przesyłka paletowa ma ograniczoną wagę. Podobnie jak w przypadku wysokości, jej limit zależy głównie od tego, z usług jakiej firmy korzystamy.

Kiedy warto wybrać kuriera do wysłania palety?

Paletę można wysłać kurierem wedle własnego uznania. Są jednak sytuacje, kiedy to rozwiązanie sprawdzi się wyjątkowo dobrze. Po pierwsze Przesyłka paletowa kurierem to dobry pomysł, jeśli ilość wysyłanych towarów jest duża. Wówczas może okazać się, że bardziej ekonomicznie będzie umieścić kartony na jednej palecie niż wysyłać je osobno. Ponadto zminimalizuje to ryzyko zgubienia paczek. Po drugie, przesyłka paletowa może być pomocna, jeśli wysyłany towar ma wysoką wagę. W przypadku, gdy wyśle się ją w kartonie, opakowanie może ulec zniszczeniu. Po trzecie, wysyłka palety kurierem jest dobrym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy transport samochodowy do danego miejsca jest albo niemożliwy, albo bardzo kosztowny.

Jak nadać paletę kurierem?

Paletę kurierem można nadać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wybór konkretnej firmy kurierskiej i zamówienie kuriera poprzez formularz na stronie internetowej lub kontakt telefoniczny. Innym rozwiązaniem może być skorzystanie ze strony brokera kurierskiego. Pozwala on na porównanie warunków i cen oferowanych przez różne firmy. Jedną z takich firm która pozwoli wybrać najkorzystniejszą ofertę przesyłki paletowej jest kuriernet.pl. Więcej o przesyłkach paletowych znajdziecie pod adresem: https://www.kuriernet.pl/blog/2020/05/25/przesylki-paletowe-co-wysylac/. Bez względu na wybór firmy, to, ile kosztuje przesyłka paletowa kurierem, zależy zwykle od wagi przesyłki, wysokości palety oraz miejsca przeznaczenia.

Similar Posts