Porady

MARKIZA ELEKTRYCZNA NA WYMIAR – GDZIE SZUKAĆ NAJLEPSZYCH ROZWIĄZAŃ?

MARKIZA ELEKTRYCZNA NA WYMIAR – GDZIE SZUKAĆ NAJLEPSZYCH ROZWIĄZAŃ?

Odpoczynek na tarasie bądź balkonie może w pewnym momencie zakłócić intensywne słońce. W takiej sytuacji niezbędne może okazać się zadaszenie, które zapewni nam komfort w ciepłe letnie dni. Dachy w szczególności te wykonane ze szkła bezbarwnego wymagają skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest postawienie na markizy elektryczne pracujące nad lub pod szkłem.

MARKIZA ELEKTRYCZNA NA WYMIAR – GDZIE SZUKAĆ NAJLEPSZYCH ROZWIĄZAŃ?

Wygoda użytkowania sprawia, że markiza elektryczna z roku na rok zyskuje coraz większą grupę zwolenników. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest swoboda zwijania i rozwijania markizy za pośrednictwem pilota. Wbudowany silnik kierowany drogą radiową pozwala na sterowanie markizą z dowolnego miejsca w domu czy ogrodzie. Jest to mniej wymagająca opcja w porównaniu z montażem przełącznika w ścianie. Dzięki inteligentnym modułom i programowaniu, silnik wyłącza się samodzielnie, po tym jak osiągnie ustalone położenie. Niektóre modele są zaopatrzone w czujniki pogodowe, które same rozwijają się i zwijają w zależności od aktualnych warunków pogodowych np. silnego nasłonecznienia, wiatru czy opadów itp. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które często gdzieś wyjeżdżają. Mechanizm działania takiej markizy jest prosty. Czujnik wiatrowo-słoneczny jest odpowiedzialny za automatyczne zwijanie się markizy zewnętrznej, w sytuacji gdy nagle pojawi się intensywny wiatr oraz rozwijanie wtedy, gdy wyjrzy słońce. Na popularności zyskują również modele z czujnikiem drgań, które mocowane są na belce na krawędzi markiz elektrycznych. W sytuacji kiedy poziom drgań przekroczy ustawioną na czujniku wartość, refleksowa zwija się. Możemy wyróżnić dwa sposoby zasilania czujników tradycyjne oraz solarne za pośrednictwem energii słonecznej.

Wybierając markizę elektryczną, warto zaopatrzyć się w taką, która posiada możliwość awaryjnego zwijania ręcznego. Ta dodatkowa cecha może okazać się pomocna w przypadku awarii systemu zasilającego. W przypadku markizy elektrycznej możemy zdecydować się na modele, w których poszycie zwijane jest do tzw. kasety. Markiza z kasetą posiada regulowany kąt nachylenia i składa się z przegubowych lub teleskopowych ramion oraz aluminiowej kasety. Dzięki maksymalnej ochronie tkaniny przedłużamy jej żywotność w pełni zabezpieczając poszycie przed działaniem śniegu i kurzu. Materiał zmniejsza ogrzewanie słoneczne o ponad 70%., przez co możemy cieszyć się komfortową temperaturą na tarasie przy zachowaniu dobrej widoczności pod nim. Elementy konstrukcyjne markizy można pomalować na dowolny kolor z palety RAL, co umożliwia osiągnięcie najbardziej odpowiedniej barwy pasującej do elewacji domu.

Markizy elektryczne na wymiar od producenta SALGAT w tym markizy z kasetą często są produkowane pod indywidualne zamówienie klienta. Dlatego przed zakupem markizy warto wybrać odpowiednią firmę, która oferuje doradztwo techniczne. Taki usługodawca zrobi bezpłatne pomiary oraz dostosuje szerokość markizy do stopnia nasłonecznienia oraz powierzchni tarasu. Wyszukiwarka internetowa jest najlepszym miejscem do szukania najbardziej odpowiadającej nam markizy. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na opinie danej firmy zajmującej się montażem oraz dokładnie przeanalizować oferowane przez nią usługi. Często mamy również okazje podpatrzeć jak prezentują się markizy u naszego sąsiada. Wywiad środowiskowy i zasięgnięcie opinii fachowca to dobry ruch na drodze do wybory najbardziej dla nas optymalnej opcji.

NOWOCZESNE KONSTRUKCJE ZADASZEŃ POD MARKIZĘ ELEKTRYCZNĄ

Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań dotyczących zadaszenia tarasu. Niemniej jednak gdy chcemy postawić na nowoczesną, a zarazem wytrzymałą konstrukcję warto rozważyć wybór zadaszenia aluminiowo-szklanego. Szkło nadaje ponadczasowy charakter budynkom o każdej wielkości, efektownie przy tym współgrając z designerskimi aranżacjami. Mimo, że wydaje się kruche, to jego zastosowanie w konstrukcjach, choćby pod markizę elektryczną jest niezwykle trwałym rozwiązaniem. Do zadaszenia tarasu jest bowiem wykorzystywane szkło laminowane VSG lub hartowane ESG VSG. Szkło bezpieczne VSG powstaje na skutek sklejenia dwóch tafli za pomocą specjalnej folii. W przypadku ewentualnego stłuczenia kawałki szkła nie rozsypują się, a pozostają przytwierdzone do folii. Do laminowania można również wykorzystywać szkło hartowane, które swoją trwałość zawdzięcza specjalnemu sposobowi wytwarzania. Szkło w tym przypadku poddawane jest specjalnej obróbce termicznej, w której podgrzewane jest do temperatury 600ºC, a następnie schładzane zimnym powietrzem. Zadaszenie szklane w porównaniu do poliwęglanu komorowego zachowuje świeży wygląd na dłużej. Utrzymanie w czystości konstrukcji szklanych również nie wymaga specjalnych środków i czasochłonnej pielęgnacji. W sytuacji, gdy nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, możemy postawić na szyby samoczyszczące. Powierzchnia szkła pokryta jest mineralną substancją dzięki której zanieczyszczenia rozkładają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Powłoka nabiera w świetle słonecznym również wartości hydrofilowych. Podczas deszczu woda nie skrapla się na powierzchni tafli, a swobodnie spływa oczyszczając tafle z nagromadzonych wcześniej zabrudzeń.

OCHRONA BALKONU I TARASU – ZADASZENIA Z ZABUDOWĄ ALUMINIOWO-SZKLANĄ

Zadaszenia szklane wraz z zabudową tarasu doskonale współgra z aluminium tworząc niezwykle wytrzymałe produkty, które łączą w sobie zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. Zabudowa balkonu bądź tarasu chroni ich strukturę i opóźnia potrzebę renowacji fasady. Oszklone konstrukcje skutecznie osłaniają przed wiatrem i opadami, co w znaczący sposób wpływa na komfort ich użytkowania. Posiadanie zabudowy na wzór ogrodu zimowego pozwala nie tylko zabezpieczyć znajdujące się wewnątrz meble i rośliny, ale umożliwia odpoczynek na tarasie bez względu na panującą porę roku. Zabudowa szklana tarasu łączy świat natury z przestrzenią domową. Docierające do wnętrz światło rozjaśnia pomieszczenia sprawiając, że stają się optycznie większe.

Dzięki nowoczesnej technologii produkcji konstrukcje wykonane z aluminium są wytrzymałe na nacisk, a przy tym zachowują trwałość na wiele lat. Profile aluminiowe charakteryzują się ponadto niewrażliwością na korozje oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne. Aluminium mimo, że jest o wiele lżejsze od stali, to charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Przygotowane części do montażu łatwo się transportuje, tak jak i potem składa. Duże możliwości obróbki, pozwalają na tworzenie dowolnych kształtów, co przydaje się w przypadku bardziej skomplikowanych projektów tarasów czy też balkonów. Profile z aluminium malowane są metodą proszkową na dowolny kolor z palety RAL. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy nie tylko dodatkową ochronę przed utlenianiem, ale również możliwość wyboru odpowiedniego koloru. Zabudowy aluminiowo-szklane tworzą designerskie konstrukcje, które pasują głównie do nowoczesnych domów oraz industrialnego wystroju wnętrz. Sprawdzą się doskonale również przy innych stylach z uwagi na ponadczasowy materiał, z którego są wykonane.

Znaną i cenioną firmą z doświadczeniem, zajmującą się profesjonalnym montażem i doradztwem m.in. w sprawie zabudowy tarasów jest SALGAT.

Markiza elektryczna na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla osób idących z duchem czasu i ceniących sobie komfort. Współczesny rynek oferuje wiele ciekawych propozycji osłon na zadaszenie tarasu. Markizy doskonale współgrają z konstrukcjami aluminiowo-szklanymi tworząc wielofunkcyjny duet. Oprócz wysokich standardów bezpieczeństwa uzyskujemy trwały produkt, który jest rozwiązaniem na lata.

Similar Posts