Dom i Ogród

Luksusowa łazienka – 3 typy wystroju, jaki powinniśmy brać pod uwagę

Luksusowa łazienka – 3 typy wystroju, jaki powinniśmy brać pod uwagę

Łazienka to pomieszczenie, w którym przebywamy przez sporą część naszego życia. Odpowiednio urządzona może dać nam namiastkę luksusu i sprawić, iż każda chwila w niej spędzona będzie prawdziwą przyjemnością. Ekskluzywna łazienka warta jest swojej ceny i nie powinniśmy oszczędzać, planując jej wystrój. Odpowiednio połączone elementy i wykończenia, a także oryginalne akcesoria zdecydowanie podniosą standard pomieszczenia, które wyglądać będzie niczym wyjęte z ekskluzywnych magazynów. Jak zaprojektować luksusową łazienkę?

 

  1. Czerń i złoto w roli dominującej

  2. Luksusowa łazienka – wersja nowoczesna

  3. Marmur – budulec elitarny

 

Czerń i złoto w roli dominującej

 

Wystrój w kolorach czerni i złota zawsze sprawiał będzie wrażenie pewnej elitarności. Bateria umywalkowa złota lub bateria umywalkowa czarna to dość rzadko spotykane rozwiązanie, jeśli jednak na nie się zdecydujemy, bardzo szybko się w nim zakochamy. Bateria złoto szczotkowane, w połączeniu z czarnymi błyszczącymi kafelkami firmy Flaminia na ścianie i matowymi na podłodze pozwoli osiągnąć oszałamiający efekt, zwłaszcza jeśli ścianę dodatkowo ubarwimy częściowo na biało. Oczywiście na całym wyposażeniu nie należy oszczędzać – armatura Bruma czy wanna wolnostojąca Burlington dopełnią obrazu. W ten sposób nasza łazienka, utrzymana w stylu art deco, lub jeśli nam się zamarzy, w stylu retro stanowić będzie najbardziej luksusowe pomieszczenie w naszym domu.

 

Luksusowa łazienka – wersja nowoczesna

 

Jeśli mamy możliwość, możemy zaprojektować łazienkę w stylu nowoczesnym, będącą swoistym przedłużeniem salonu. Centralnym elementem powinno być okno, wychodzące wprost na zabudowania i ulice dużego miasta. Na ścianie, utrzymanej w czarno-białej lub czarno-złotej tonacji powinien znajdować się grzejnik dekoracyjny, na przykład w formie obrazu, oraz lustro w czarnej ramie, z punktowym oświetleniem. Na wykonanej z betonu architektonicznego podłodze powinno się ustawić niezbędne wyposażenie – prysznic z deszczownicą oraz wc rimless. Tego typu łazienki uwielbiają zwłaszcza introwertycy i ludzie lubiący samotność.

 

Marmur – budulec elitarny

 

Łazienka wykonana z marmuru już na pierwszy rzut oka wzbudza podziw, ale także nieco onieśmiela. Wyposażenie łazienek Warszawa w marmurowe ściany oraz podłogę, a także wkomponowanie w nią wykwintnej armatury będzie bazą do oryginalnej aranżacji. W łazience takiej znajdzie się miejsce dla czarnej wanny wolnostojącej i umywalki, a także ciemnej grafiki, podświetlonej kinkietem i zawieszonej na ścianie. Zamiast wanny równie dobrze zaprezentuje się prosty, minimalistyczny prysznic oraz duże lustro nad umywalką, z maksymalnie dwoma punktowymi źródłami światła. Najlepsze wyposażenie do wszystkich typów łazienek znajdziemy na stronie: https://www.strefaluksusu.pl/..

Similar Posts