Dom i Ogród

Narożnik z funkcją spania, wersalka czy kanapa? Co wybrać do spania?

Narożnik z funkcją spania, wersalka czy kanapa? Co wybrać do spania?

Meble wypoczynkowe do salonu to kluczowy element aranżacji tej przestrzeni. Często pokój, w którym spędzamy wspólnie czas, pełni rolę pomieszczenia do spania. W takiej sytuacji ważne jest, by umiejętnie pogodzić funkcję relaksacyjną z sypialnią. Do wyboru mamy narożniki z funkcją spania, wersalki i kanapy. Co wybrać do spania, kiedy chcemy pogodzić salon z sypialnią?

Narożnik z funkcją spania – czy warto?

Salon w każdym mieszkaniu to przestrzeń wszystkich domowników, miejsce, w którym wspólnie relaksujemy się podczas oglądania filmów, czytania książek. W wielu domach to również przestrzeń, która zapewnia nam sen w nocy, kiedy metraż lokalu nie pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca w tym celu. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest narożnik z funkcją spania zwany również rogówką. To doskonała alternatywa dla popularnej kanapy lub wersalki.

Narożnik rozkładany to funkcjonalna opcja dla osób mieszkających w blokach, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni jest bezcenny. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań jak ponadczasowa wersalka czy kanapa muszą pamiętać, że narożnik z funkcją spania zapewnia komfort zarówno w dzień jak i w nocy. Narożnik z funkcją spania może być po rozłożeniu większy niż kanapa czy wersalka, co gwarantuje zdecydowanie większą wygodę wypoczynku.

Kiedy wybrać wersalkę lub kanapę?

Salon lub pokój gościnny sporych rozmiarów umożliwia ustawienie dowolnego mebla, według indywidualnych preferencji. Jednak kiedy ogranicza nas przestrzeń, musimy znaleźć rozwiązanie, które zapewni komfort i jednocześnie pozwoli zachować miejsce w pokoju. Różnorodny asortyment na rynku stwarza szansę na zakup mebla wypoczynkowego zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Ponadczasowa w polskich realiach meblarskich wersalka składa się z siedziska i oparcia. Jest mniejsza niż narożnik, zawsze wyposażona w pojemnik na pościel, co przekłada się na ekonomię w wykorzystaniu przestrzeni. Zaletą wersalki jest możliwość szybkiego i bezproblemowego rozłożenia oraz stosunkowo niska cena.

Zazwyczaj nieco większa kanapa to opcja dla osób ceniących sobie klasyczne rozwiązania. Taki mebel możemy wkomponować w dowolną aranżację, ustawić w każdym punkcie salonu i skomponować z fotelami.

Narożnik – jakie możliwości?

Narożnik wypoczynkowy czasem postrzegany jest jako mebel za duży, toporny, taki który niepotrzebnie angażuje zbyt wiele miejsca. To w opinii niektórych sprzęt mniej elegancki niż stylowa kanapa czy wersalka. Jednak oferta w tym zakresie jest niezwykle bogata i nawet najbardziej wymagający klient znajdzie mebel godny uwagi, który spełni najwyższe oczekiwania.

Duża rogówka do spania czasem ogranicza miejsce dla pozostałych sprzętów, jednak w wersji geometrycznej daje możliwość stworzenia kameralnego wnętrza przy minimalnym wykorzystaniu przestrzeni. Możemy dosunąć narożnik do ściany lub ustawić go w środkowej części pokoju, dzięki czemu wydzielmy część roboczą i wypoczynkową. W narożniku z funkcją spania znajdziemy pojemnik przeznaczony do przechowywania pościeli, obszerny schowek możemy też przeznaczyć na przedmioty, po które nie sięgamy na co dzień.

Similar Posts