Dom i Ogród

Ciepła wiosna i upalne lato – jak sobie radzić?

Ciepła wiosna i upalne lato – jak sobie radzić?

Klimatyzator, klimatyzer, wentylator. To trzy urządzenia, które mają za zadanie zaoferować nam ten sam efekt – chłodzenie. Choć dopiero co nastała wiosna, już dało się poczuć pierwsze bardzo ciepłe dni. Zmiany klimatyczne powodują, że w Polsce zaczynamy się zmagać ze znacznie większą liczbą dni, które są wręcz upalne.

Prażące słońce, wysoka temperatura i brak orzeźwienia sprawiają, że pogarsza się nasze samopoczucie. Szukamy więc sposobu na ochłodę, szczególnie w domowych wnętrzach, gdzie czerwone słupki termometrów są najbardziej odczuwalne. Które z wymienionych urządzeń warto wziąć pod uwagę?

Klasyczny klimatyzator

Klasyczne klimatyzatory są nam najbardziej znane i wciąż cieszą się dość dużą popularnością. Choć nie grzeszą urodą, oferują skuteczne i szybkie chłodzenie domowych wnętrz. Co więcej, nadają się równie dobrze do podwyższania temperatury, dzięki czemu mogą być używane przez cały rok.

Czy to dobre rozwiązanie? Na pewno najlepsze dla domowników, którzy liczą na utrzymanie temperatury na zadanym poziomie, pośród przestronnych pomieszczeń. Klimatyzator bowiem gwarantuje efektywność działania na powierzchni do 30 metrów kwadratowych. Niestety, zarówno jego zakup, jak i eksploatacja wiążą się z dość wysokimi kosztami. Ponadto nie wszędzie można bez problemu zainstalować klimatyzator, a jego estetyka nie zadowala.

Atuty trzeba rozważyć uwzględniając potrzeby własne, możliwości obiektu mieszkalnego, a także mając na uwadze minusy, z którymi trzeba się będzie zmierzyć.

Mały klimatyzer

Klimatyzery nie są nowością na rynku, ale wciąż zaskakują. Przede wszystkim są niewielkie, mobilne i dostępne w coraz ciekawszych kształtach, a nawet kolorach. To zaś sprawia, że można je wkomponować w domową aranżację. Tego typu urządzenia oferuje sklep https://econovli.pl/.

Mówimy o urządzeniach w przystępnych cenach, które w dowolnym momencie można przenieść do innego pomieszczenia. Oferują chłodną, orzeźwiającą mgiełkę, nie zaś lodowate powietrze. To dlatego sprawdzają się podczas upalnych dni. Przekonuje do nich również prostota obsługi i niewielki pobór prądu niezbędne do działania.

Co z minusami? Trzeba się liczyć z efektywnością działania tylko w małych pomieszczeniach. Poza tym nie nadają się do ogrzewania. Będą zatem dobrym rozwiązaniem dla domowników, którzy nie potrzebują klimatyzacji przez cały rok i liczą jedynie na wspomaganie podczas najgorętszych dni.

Tradycyjny wentylator

Ostatnia propozycja to tradycyjne wentylatory, potocznie nazywane wiatrakami. Oferują podobny efekt, co klimatyzery. Są również mobilne, dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, dlatego nie trzeba się martwić o wystrój wnętrza. Nie nadają się do ogrzewania, ale kierunek wyrzutu chłodzonego powietrza można ustawić dowolnie, dzięki czemu poprawia się komfort przebywania w domowych przestrzeniach. Tanie, powszechnie dostępne i dla każdego!

Każde z powyżej opisanych urządzeń ma zalety i wady. Od naszych potrzeb zależy, na które z nich postawimy.

Similar Posts