Dom i Ogród

Ozonowanie mieszkania – czym jest i kiedy warto z niego skorzystać?

Ozonowanie mieszkania – czym jest i kiedy warto z niego skorzystać?

W największych polskich miastach, takich jak Kraków, Łódź czy Warszawa, ozonowanie mieszkania jest coraz popularniejszą usługą. Nic w tym dziwnego – dzięki odpowiednio przeprowadzonemu ozonowaniu bez problemu pozbędziemy się z mieszkania zarazków oraz niechcianych zapachów.

Ozonowanie mieszkania to jedna z najskuteczniejszych form dezynfekcji oraz dezodoryzacji. Niezbyt kosztowne, nieprzesadnie kłopotliwe, a na dodatek ekologiczne, ozonowanie mieszkania pozwala usunąć z naszego najbliższego otoczenia szkodliwe patogeny, zarówno te pochodzenia organicznego (bakterie, grzyby) , jak i nieorganiczne (niektóre alergeny w postaci oparów lakierów czy farb). 

W praktyce ozonowanie mieszkania pozwala usunąć pyłki, roztocza i wszelkie szkodliwe mikroorganizmy, a także nieprzyjemne zapachy – odzwierzęce, dymu papierosowego, stęchlizny czy resztek organicznych. Poza tym warto je przeprowadzić wówczas, gdy:

 • Mieszkanie uległo pożarowi, zalaniu lub nastąpiła w nim rozległa awaria instalacji sanitarnej.
 • W mieszkaniu unosi się niezbyt miły zapach po remoncie, który nie chce zniknąć nawet pod wpływem intensywnego wietrzenia.
 • Zależy nam z różnych względów (na przykład zaraźliwa choroba bliskiej nam osoby) na kompletnej dezynfekcji mieszkania.
 • Poprzedni lokatorzy mieszkania z różnych względów nie dbali o porządek lub nawet – na przykład przez chorobę – nie mieli takich możliwości.

Ozonowanie mieszkania – na czym polega?

Na początek warto pamiętać o tym, że w rękach niedoświadczonej ekipy ozon może być dość niebezpieczną substancją. I to nie tylko dla osób przeprowadzających ozonowanie, lecz także dla otoczenia. Dlatego decydując się na ozonowanie mieszkania w Warszawie czy dowolnym innym polskim mieście, w pierwszej kolejności warto poszukać tych firm zajmujących się tego rodzaju działalnością, które mogą się pochwalić doświadczeniem, referencjami i odpowiednimi certyfikatami.

Natomiast sam proces ozonowania składa się z pięciu etapów:

 • Przygotowanie obszaru roboczego (pomieszczenia, mieszkania, domu, obiektu itp.);
 • Wykonanie działań mających na celu zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza w ozonowanym miejscu.
 • Rozstawienie i uruchomienie ozonatorów.
 • Monitorowanie procesu ozonowania.
 • Redukcja stężenia ozonu w obszarze roboczym do bezpiecznego poziomu.

Warto również pamiętać, że ozonowanie można przeprowadzić nawet kilka razy do roku. Może to być szczególnie ważne w mieszkaniach, w których przebywają osoby cierpiące na przewlekłe alergie lub choroby układu oddechowego.

Od czego zależy cena usługi ozonowania mieszkania?

Cena wykonania usługi ozonowania mieszkania – tak w Warszawie, jak i innych polskich miastach – zależy przede wszystkim od takich czynników, jak:

 • łącznej powierzchni ozonowanych pomieszczeń;
 • stopnia trudności rozwiązywanego problemu;
 • koniecznej liczby ozonatorów;
 • liczby pracowników zaangażowanych w przeprowadzenie całej operacji.

Dlatego jeżeli chcecie pozbyć się przykrych zapachów lub szkodliwych mikroorganizmów (bakterii, roztoczy itp.) z Waszego najbliższego otoczenia, warto wypróbować ozonowanie mieszkania. Warszawa, Trójmiasto, Śląsk – w zasadzie w każdym większym polskim mieście i w każdym województwie można znaleźć firmę, która przeprowadzi profesjonalne ozonowanie i ochroni Was i Waszych najbliższych przed szkodliwym wpływem mikrobów i nieorganicznych alergenów.

Uwaga konkurs!

Zgłoś swoje miejsce pracy do konkursu #BezpieczneBiuro z PSG Polska – wygraj 3 miesiące bezpłatnej dezynfekcji biura oraz 500 złotych na karcie podarunkowej Allegro. Akcja trwa do 10 października 2020 roku. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie Profesjonalneozonowanie.pl w zakładce „Aktualności”. Zapraszamy!

Similar Posts