Dom i Ogród

Jakie fotele wiszące do domu i ogrodu?

Jakie fotele wiszące do domu i ogrodu?

W ostatnich latach fotele wiszące stają się coraz bardziej popularne. Konstrukcje nawiązujące do hamaków i podwieszanych leżaków ogrodowych znajdują zastosowanie również w modnym wystroju wnętrz. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podwieszanych siedzisk. Różnią się zarówno wykorzystanymi przy produkcji materiałami, sposobem montażu, jak i przeznaczeniem. Jak wybrać najbardziej odpowiedni fotel?

Ogrody i balkony

Fotelami wiszącymi szczególnie polecanymi do ogrodów są modele ze stelażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest przestawianie mebla w różne części ogródka bez konieczności znajdowania nowych miejsc na podwieszenie. Tego typu fotele są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów takich jak wiklina, rattan, czy technorattan. Chociaż niektóre z nich wymagają odpowiedinej pielęgnacji, są odporne na warunki atmosferyczne panujące w sezonie wiosenno-letnim. Podwieszane siedziska z dołączonym stelażem doskonale sprawdzą się również na balkonie lub tarasie, gdzie często nie ma możliwości zamontowania ich w inny sposób.

Fotele wiszące na stelażu będą również spełniały swoje zadanie we wnętrzu domu. To dodatkowy atut, ponieważ mebel stojący latem w ogrodzie, zimą nie musi kurzyć się w garażu, można go bowiem ustawić w salonie. Wybór siedziska ze stelażem z przeznaczeniem do wykorzystania w domu niweluje trudności z wyborem bezpiecznego sposobu podwieszenia oraz umożliwia przestawianie go i wykorzystywanie w różnych miejscach.

Salon i pokój dziecięcy

Wybór do mieszkania fotela wiszącego zamiast tradycyjnego może nieść za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Oprócz wygodnego i przyjaznego miejsca do spędzania czasu, będzie stanowił prawdziwą atrakcję. Dużo łatwiej będzie zachęcić dziecko do czytania, kiedy może siedzieć w zawieszonym nad podłogą siedzisku wypełnionym ulubionymi poduszkami i maskotkami. Taki mebel może również pobudzać wyobraźnię i stanowić element wielu zabaw.

Również dorosłym fotele wiszące mogą ułatwić relaksację. Usadowienie się z książką po ciężkim dniu pracy w tak wygodnym siedzisku to wyjątkowa przyjemność. Pary lubiące wspólnie oglądać filmy mogą zdecydować się na fotele podwójne. Dodatkowym atutem podwieszonych mebli jest łatwiejsze utrzymanie czystości. Umycie podłogi nie będzie stanowiło problemu. Z kolei fotele wykonane z materiału łatwo jest poddać czyszczeniu.

Podwieszane fotele są nie tylko praktycznymi meblami ogrodowymi, ale też modnymi elementami wyposażenia nowoczesnych wnętrz. Dzięki dużej dostępności ich rodzajów i wzorów, każdy znajdzie fotel dopasowany do swoich potrzeb.

Similar Posts