Porady

Nowoczesna, funkcjonalna bateria filtrująca

Nowoczesna, funkcjonalna bateria filtrująca

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaką baterię zamontować w swojej kuchni, to na pewno przejrzałeś już kilka stron internetowych, bądź odwiedziłeś wiele sklepów, aby dowiedzieć się, która będzie najlepsza. Na rynku istnieje ich mnóstwo, posiadają ciekawe wzornictwo, a także nowe, przydatne funkcje, które sprawdzą się w każdej kuchni. Poza odpowiednią stylistyką, która będzie idealnie współgrała z twoją kuchnią, ważna jest przecież także jakość wykonania i funkcjonalne rozwiązania. Przyjrzyjmy się ciekawemu rozwiązaniu marki Brita.

Dlaczego filtrowanie wody do picia jest tak ważne?

Nad tym pytaniem zastanawia się pewnie wiele osób, ale odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Woda jest jednym z głównych składników, z których zbudowane jest ciało człowieka. Uczestniczy w wielu procesach, które zachodzą w organizmie. Dlatego warto wybierać tę wodę, która pozbawiona jest różnych zanieczyszczeń, co pozwoli dłużej cieszyć się pełnią zdrowia. Odpowiednia filtracja zapewni także jej lepsze walory smakowe i zapachowe.

Co zawiera woda?

W wodzie, która wypływa z naszych kranów, można znaleźć nie tylko chlor, który służy odkażaniu jej, ale również niebezpieczne dla zdrowia metale ciężkie, a także drobinki rdzy czy piasku. Większość z tych zanieczyszczeń przedostaje się do wody już na drodze z głównego ujęcia i stacji uzdatniania do naszego domu. Wszystko za sprawą starych, często skorodowanych i zabrudzonych rur, którymi podróżuje, po drodze wypłukując z nich wszystko, czego nie powinniśmy pić.

Baterie filtrujące

Nowoczesne filtry, dostępne na stronie sklepu Aquamelior.pl, pozwalają na usunięcie trujących związków chemicznych, a także innych zanieczyszczeń. Warto także zauważyć, że jednym z ciekawszych rozwiązań są baterie filtrujące, dzięki którym uzyskamy najlepszej jakości, świeżą i smaczną wodę prosto z kranu.

Dzięki temu będziesz mógł pić wodę bez zastanowienia, a także nie będziesz musiał dokupować kolejnych kuchennych gadżetów, służących filtracji. Szczególnie godna polecenia jest bateria Brita WD 3030 LED, którą dzięki klasycznemu wzornictwu będziesz mógł zainstalować w swojej kuchni niezależnie od jej wystroju. Idealnie dopasujesz ja zarówno do klasycznych, jak i najbardziej nowoczesnych mebli.

Bateria Brita

Bateria filtrująca marki Brita, poza klasycznym wyglądem, który sprawdzi się w każdej kuchni, posiada także wiele innych zalet. Pierwszą z nich jest bardzo łatwe czyszczenie oraz bezproblemowa, szybka wymiana wkładu filtrującego.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom nie musisz także pamiętać o jego wymianie – wskaźnik LED poinformuje cię o stopniu zużycia filtra i uprzedzi o konieczności jego wymiany.

Wkłady filtrujące marki Brita wystarczają na 3 – 6 miesięcy, co jest uzależnione od twardości wody. Tę ostatnią będziesz mógł sprawdzić dzięki specjalnym paskom, również oferowanym przez producenta. W efekcie będziesz mieć więc pewność, że twoje urządzenie pracuje najbardziej wydajnie i skutecznie tak długo, jak jest to możliwe w twoim przypadku.

Na koniec warto wspomnieć, że dzięki zastosowaniu w baterii dwóch dźwigni, możesz kontrolować temperaturę wody, a także dozowanie filtrowanej wody. Renoma producenta, docenionego na polskim, jak i zagranicznych rynkach, gwarantuje, że produkt będzie służył ci niezawodnie przez długi czas, zapewniając najwyższą jakość i najlepszy smak niezbędnego napoju.

Similar Posts