Dom i Ogród

Jaką patelnię warto kupić?

Jaką patelnię warto kupić?

Patelnia jest jednym z najbardziej uniwersalnych akcesoriów kuchennych. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i umożliwia przygotowanie rozmaitych dań. Wszystkie zalety patelni wiążą się z ich dobrą jakością i odpowiednią powłoką. W przeciwnym razie zarówno gotowanie, jak i mycie patelni może być bardzo uciążliwe. Dowiedz się, jaką patelnię warto kupić!

Jaka patelnia będzie najzdrowsza?

Swego czasu dużo mówiło się o szkodliwości teflonu, który pokrywa wiele patelni. Odpryskująca powłoka teflonowa dostawała się do jedzenia, negatywnie wpływając na nasze zdrowie. Stąd zwraca się uwagę, by jakość patelni była nienaganna. W przypadku zarysowanej, odpryskującej powłoki teflonowej, należy niezwłocznie dokonać zakupu nowego produktu.

Jeśli więc zależy Wam na wyborze patelni, która na pewno nie będzie szkodzić zdrowiu, warto postawić na patelnie ceramiczne. Powłoka jest odporna na zarysowania i w żaden sposób nie przenika do jedzenia, ani nie wchodzi w reakcje z nim. Dodatkową zaletą tego rodzaju patelni jest ich równomierne nagrzewanie się i nieprzywierająca powłoka. Ceramiczne patelnie mają również stosunkowo niskie ceny.

Jaki rodzaj patelni wybrać?

Rodzajów patelni jest mnóstwo i nie jest powiedziane, że tylko patelnie ceramiczne są warte uwagi. Z łatwością możemy kupić patelnie ceramiczne, kamienne, stalowe, żeliwne, czy tytanowe we wszystkich rozmiarach i głębokościach. Wymienione rodzaje patelni również są bardzo zdrowe i przedstawiają znakomitą jakość. Jaki model będzie zatem najbardziej odpowiedni? Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

  • Kamienne, żeliwne i tytanowe patelnie będą droższe, więc poleca się je osobom, które często gotują.

  • Żeliwna patelnia wolno stygnie, utrzymując ciepło posiłków. Są również ciężkie i nie można ich myć w zmywarce.

  • Stalowa patelnia długo się nagrzewa, co może przeszkadzać niecierpliwym. Z drugiej strony można ją myć w zmywarce i używać na kuchence indukcyjnej.

  • Ceramiczna patelnia nie jest odporna na zarysowania i nie można jej myć w zmywarce.

Powyższych porównań jest znacznie więcej. To nie jest tak, że któryś rodzaj jest gorszy, czy lepszy. Są po prostu inne i należy wybrać opcję najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Więcej dowiesz się ze szczegółowych opisów produktów, które Cię interesują. Porównanie patelni, które Ci się podobają, umożliwia wybór najlepszego produktu.

Czy jedna patelnia wystarczy?

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu z małą kuchnią, zapewne zależy Ci na oszczędności miejsca. Zestaw kilku patelni w tym wypadku to zdecydowanie za dużo. Identycznie będzie w przypadku, kiedy gotujemy niespecjalnie często. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na jedną dużą patelnię i jedną małą. Zwłaszcza małe patelnie są często używane, idealne do jajecznicy, czy podgrzania wczorajszego obiadu.

Patelnie stanowią przedmiot do kuchni, który kupujemy raz na kilka lat. Dobre patelnie mają dzisiaj przystępne ceny i są łatwo dostępne. Warto chwilę zastanowić się nad wyborem, by móc cieszyć się komfortem przygotowywania posiłków przez długi czas!

Similar Posts