Dom i Ogród Porady

Krzesełko schodowe – sposób na zapewnienie seniorowi bezpieczeństwa na oblodzonych schodach

Krzesełko schodowe – sposób na zapewnienie seniorowi bezpieczeństwa na oblodzonych schodach

Śliskie stopnie pokryte śniegiem są częstą przyczyną groźnych wypadków z udziałem osób w podeszłym wieku. Wystarczy jeden nieostrożny krok, by senior upadł i odniósł urazy, które na długo uniemożliwią mu normalne funkcjonowanie. Istnieje jednak prosty sposób na wyeliminowanie takiego ryzyka – jest nim montaż krzesełka na schody zewnętrzne. Zobacz, dlaczego warto je zamontować w swoim domu.

Krzesło ruchome na schody powstało z myślą o osobach w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych. Umożliwia samodzielne pokonywanie stopni zarówno latem, jak i zimą. Jego solidna konstrukcja i szerokie zastosowanie sprawiają, że urządzenie jest coraz częściej montowane w polskich domach, blokach i obiektach użyteczności publicznej.

Acorn Superglide – bezpieczne krzesełko schodowe

Niewielka winda dla niepełnosprawnych pozwala pokonywać schody, siedząc wygodnie w tapicerowanym foteliku, który porusza się tuż nad stopniami. Za bezpieczeństwo seniora odpowiadają pasy ochronne oraz czujniki, które wykrywają przeszkody. Jeżeli zarejestrują obecność torby z zakupami, zabawki lub kartonu pozostawionego na stopniach, automatycznie zatrzymają krzesełko schodowe, aby uniknąć kolizji. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, co sprawia, że działa nawet podczas przerwy w dostawie prądu. Krzesełko schodowe Acorn Superglide 130 zawiera także specjalny kluczyk, który zabezpiecza przed uruchomieniem przez niepowołaną osobę. Ta forma ochrony jest ceniona szczególnie przez mieszkańców bloków, ponieważ pozwala uniknąć uszkodzenia windy krzesełkowej przez dzieci lub młodzież.

Gdzie można zamontować zewnętrzne krzesło schodowe?

Krzesło ruchome na schody Acorn można założyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Świetnie sprawdzi się na schodach frontowych prowadzących do domu jednorodzinnego lub bloku. Trwale zlikwiduje przeszkodę w postaci kilku stopni przed tarasem, pozwalając osobie w podeszłym wieku na swobodne korzystanie z ogrodu. Można je zamontować także na schodkach prowadzących do garażu, co ułatwi seniorowi bezpieczne dotarcie do samochodu. Choć krzesełka zewnętrzne Acorn są standardowo zakładane na schodach prostych, instalujemy je również na schodach rozpoczynających się lub zwieńczonych 2-3 stopniami zabiegowymi.

Likwidacja barier przez cały rok

Krzesło schodowe zachowuje pełną sprawność o każdej porze roku. Jego metalowe komponenty są wykonane z aluminium, wyżarzane olejowo lub ocynkowane, dzięki czemu pozostają odporne na działanie warunków atmosferycznych. Plastykowe części zachowują swój kolor podczas ekspozycji na promienie słoneczne i nie zniekształcają się pod wpływem wysokiej temperatury. Odporność na wilgoć gwarantuje natomiast specjalny pokrowiec, który dołączamy do zewnętrznego krzesełka schodowego. Jego zakładanie pozwala też uniknąć czasochłonnego usuwania z powierzchni siedziska lodu, deszczu czy jesiennych liści i ułatwia utrzymanie czystości.

Acorn – funkcjonalna i wygodna winda schodowa

Krzesełko schodowe pozwala raz na zawsze zlikwidować barierę architektoniczną w postaci schodów. I to zaledwie w ciągu 3-4 godzin, bo tyle trwa montaż urządzenia na szynie prostej o długości nieprzekraczającej 5 metrów. Krzesło ruchome na schody umożliwia pokonywanie przeszkód bez wysiłku i w komfortowy sposób. Pasażer siedzi w wygodnym foteliku, sterując windą za pomocą joysticków ukrytych w podłokietnikach lub pilota. Ponadto model Acorn Superglide 130 umożliwia korzystanie z automatycznie obracanego siedziska, które zwiększa bezpieczeństwo podczas wstawania i siadania na wagoniku jezdnym.  Po każdorazowym użyciu windy domowej, możesz ją szybko złożyć, zapewniając pozostałym domownikom więcej przestrzeni na schodach.

Dowiedz się więcej o zewnętrznych krzesełkach schodowych Acorn! Zadzwoń pod nr: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002 lub napisz e-maila na adres: windy.schodowe.biuro@gmail.com.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Similar Posts