Porady

Impregnat do fug, kiedy warto z niego skorzystać?

Impregnat do fug, kiedy warto z niego skorzystać?

Decydując się na remont mieszkania czy okolicy domu zwykle chcemy nie tylko urządzić je według własnych pomysłów, ale przede wszystkim celem jest, by odnowione pomieszczenia były w doskonałym stanie jak najdłużej. Do czego zatem przyda się impregnat do fug? 

Impregnat do fug w Twojej łazience

Łazienka jest miejscem w domu szczególnie narażonym na gromadzenie się wilgoci. Zachlapania, jakie tworzą kałuże na podłodze w łazience, z czasem mogą przesiąkać przez płytki i zalegać pod podłogą. Gnijąca podłoga nie jest miłą perspektywą, dlatego warto się zabezpieczyć. Impregnat do fug w prosty sposób pozwoli Ci uszczelnić fugi i ochronić je przed działaniem wody. Wystarczą:

– wygodny pędzel,

– preparat do impregnowania,

– dzień wolny od pracy.

Precyzyjnie nanieś pędzlem preparat między płytki i daj mu około 6 godzin na wyschnięcie. Czasami czas wysychania jest dłuższy, zależy to od wilgotności powietrza w domu. Dla pewności zaimpregnowaną powierzchnię warto wyłączyć z użytku na około 12 godzin. 

Impregnat do fug i płytek w Twoim ogrodzie

Jeżeli decydujesz się na płytki na balkonie, tarasie albo na ścieżce przed domem musisz wziąć pod uwagę zmienną pogodę w kraju. Płytki powinny być odporne na działanie czynników zewnętrznych i dodatkowo zabezpieczone impregnatem. W odróżnieniu od pomieszczeń domowych, płytki na dworze wymagają całkowitego pokrycia impregnatem. Na większych powierzchniach nie warto bawić się pędzlem i warto sięgnąć po coś wygodniejszego, na przykład dużą szczotkę. Preparat można też rozlać na całej podłodze i rozprowadzić go gumowym czyścikiem do szyb. Pamiętaj, by zrobić to równomiernie. Substancja powinna być precyzyjnie rozprowadzona po całej powierzchni. 

Impregnat do fug zalety stosowania

Chociaż preparat do impregnowania fug ma zasadniczo jedną funkcję, to jego zastosowanie przynosi dużo korzyści: 

– Ułatwia utrzymanie podłogi w domu oraz w ogrodzie w czystości, ponieważ tworzy na powierzchni nieporowatą warstwę. Dzięki temu nie wnikają w nią zabrudzenia i z łatwością można je usunąć.

– Chroni powierzchnie narażone na wilgoć przed tworzeniem się pleśni.

– Zabezpiecza płytki przed niszczeniem i gromadzeniem zanieczyszczeń na powierzchni.

– Zaimpregnowana powierzchnia jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych dzięki wytrzymałości impregnatu. Impregnat to trwała substancja, która jest odporna na działanie temperatur, a po wyschnięciu nie jest widoczna. Nie musisz się więc obawiać, że zaimpregnowane płytki czy fugi stracą swój kolor. Wręcz przeciwnie, dzięki zaimpregnowaniu będą piękne na dłużej. 

Similar Posts