Dom i Ogród

Chronimy nasze poddasze przed słońcem – czyli jakie rolety dachowe wybrać

Chronimy nasze poddasze przed słońcem - czyli jakie rolety dachowe wybrać

Wybranie odpowiedniej osłony okiennej pozwoli Ci na zachowanie prywatności w domu i mieszkaniu. Umożliwi także ochronę wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem czy przegrzewaniem się.

Obecnie producenci oferują bardzo szeroki wybór tego typu produktów. Z uwagi na to, że rośnie zainteresowanie urządzaniem pomieszczeń położonych na poddaszach, również w tej kwestii pojawiają się ciekawe propozycje. Sprawdź, dlaczego do okien dachowych potrzebne są specjalne osłony. Dowiedz się także jakie produkty najlepiej sprawdzą się przy tego rodzaju oknach.

O czym pamiętać kupując osłony do okien dachowych?

Pomieszczenia na poddaszu są bardzo atrakcyjne. Jednak z drugiej strony wymagają specjalnych rozwiązań, które pozwolą na łatwiejsze zagospodarowanie tej nietypowej przestrzeni. Dużo uwagi trzeba poświęcić między innymi na wybór odpowiednich mebli. Nie można jednak zapominać tutaj także o oknach. Są one położone pod kątem ostrym w stosunku do podłogi. To powoduje, że tradycyjne rozwiązania takie, jak np. firanki i zasłony oraz rolety, bez odpowiednich dodatków nie zdadzą egzaminu w tym przypadku. Dlatego warto wybrać rozwiązania, które są przystosowane do tego, by montować je przy oknach dachowych. Najczęściej wskazuje się tutaj na rolety oraz plisy dachowe. Poniżej znajdziesz dokładny opis obu tych produktów.

Rolety dachowe – praktyczne i stylowe rozwiązanie na poddasza

Pierwsza z propozycji, czyli rolety dachowe, działa na podobnej zasadzie jak klasyczne rolety. Jednak te produkty mają kilka rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z nich przy oknach dachowych. Przede wszystkim należy wymienić system samoistnego zwijania rolety do góry. Wystarczy ją odblokować, by tkanina sama zwinęła się. Natomiast, jeżeli chcesz zmniejszyć ilość światła, jaka dostaje się do wnętrza domu, wystarczy, że zablokujesz tkaninę na jednym z trzech poziomów. Taki system sterowania nie wymaga żadnych sznurków czy koralików. Co wpływa nie tylko na wygodę korzystania z tego typu rolet, ale także na estetykę produktu. Rolety mają też prowadnice, które przytrzymują tkaninę przy oknie. Ważne jest też to, że rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Możesz też zdecydować się na różne rodzaje tkanin. Wszystkie opcje możesz zobaczyć na stronie renomowanego producenta rolet dachowych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html.

Plisy dachowe – ciekawa propozycja do nowoczesnych aranżacji poddasza i nie tylko

Plisy dachowe to druga z propozycji na poddasze. Tutaj tkanina nie jest zwijana. Można ją dzięki temu zaciągać od dołu i od góry. Tworzy się w ten sposób „harmonijka” z plis tkaniny. Podobnie jak w przypadku rolet, plisy wyposażone są w prowadzenie boczne, dzięki czemu tkanina nie odstaje od skrzydła okiennego. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że plisy dostępne są w wariancie zaciemniającym oraz metalizowanym. Ten drugi pozwala na ochronienie wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zalet tkaniny metalizowanej, zajrzyj na stronę: https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html. Znajdziesz tam też informacje o tym, jak montuje się tego rodzaju plisy oraz o innych dostępnych tkaninach, z jakich się je produkuje.

Similar Posts