Porady

Beton na ścianie – nowoczesny element wystroju!

Beton na ścianie – nowoczesny element wystroju!

Dla wielu beton na ścianie wciąż może stanowić zaskakujące rozwiązanie i z pewnością wzbudza mieszane uczucia. Dobrze wykorzystany beton może jednak przyczynić się do stworzenia przyjemnego i oryginalnego wnętrza, które zachwyci nawet osoby, które do tej pory miały wątpliwości!

 

Beton na ścianie – styl industrialny

Styl industrialny cieszy się dużą popularnością w wielu zakątkach świata. W praktyce styl ten oznacza zagospodarowanie dużej przestrzeni, która pozbawiona jest podziału typowego dla tradycyjnych mieszkań. Łączenie kuchni z salonem i często również sypialnią sprawia wrażenie, że mieszkanie jest duże i przestronne. Styl opisują trzy kolory: biel, szarość i beż, dlatego beton idealnie wpasowuje się w industrialną modę, która zakłada również surowość materiałów. Meble w stylu industrialnym powinny być oryginalne, ale możliwie minimalistyczne. To rodzaj wystroju, który nie lubi przesady. 

 

Jakie dodatki do betonu na ścianie?

Wbrew pozorom, aranżacja wnętrza z betonowymi ścianami pozwala na śmiałe rozwiązania, chociaż wielbiciele klasycznego stylu z pewnością docenią białe lub czarne dodatki. Taki wystrój będzie stylowy, ale nieco chłodny. Beton zestawiony z meblami i ozdobami w śmiałych kolorach stworzy pomieszczenie oryginalne, rozświetlone i ciepłe, które docenią wszyscy miłośnicy nietypowych aranżacji. Warto pamiętać, by nie przesadzać z ociepleniem chłodnej barwy ścian, ponieważ zamiast klasycznego stylu możemy osiągnąć kiczowaty efekt. W nietypowych aranżacjach wnętrz pomocne będzie skorzystanie z programów komputerowych do aranżacji wnętrz, które pozwolą na zwizualizowanie planów. 

 

Ozdobny beton na ścianie – gdzie go wykorzystać?

Beton na ścianie określany jest jako materiał uniwersalny, który sprawdzi się w każdym wnętrzu, oczywiście umiejętnie wykorzystany. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej łazience, zwłaszcza że miejsce to narażone jest na działanie wilgoci, ponieważ beton doskonale sobie z nią poradzi. Beton pięknie ozdobi również nowoczesną kuchnię czy elegancki salon. Z powodzeniem możesz wykorzystać ten sposób na pokrycie wybranych ścian lub elementów ścian, by pomieszczenie nie było zdominowane betonowym pokryciem, a łączyło różne style. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, ponieważ w wystroju Twojego domu nie ogranicza Cię nic! No, może poza finansami i metrażem, ale odrobina kreatywności pozwoli na doskonałe zaaranżowanie każdego rodzaju wnętrza!

Similar Posts