Porady

Drzwi do kotłowni, jaki rodzaj będzie najlepszy?

Drzwi do kotłowni, jaki rodzaj będzie najlepszy?

Przydomowe kotłownie muszą spełniać odpowiednie warunki, by zapewniać bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom domu. Z tego względu wybór drzwi do kotłowni wiąże się ze spełnieniem kilku ustalonych z góry warunków. Dowiedz się, jakich!

 

Kotłownia do czego służy?

Pomieszczenie nazywane kotłownią stanowi głównie schronienie dla pieca gazowego, który zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę w domu. Zależnie od rodzaju kotła, domownicy narażeni są na skutki awarii związanych z posiadaniem tego typu urządzeń: pożaru lub emisji trujących gazów. Piece starego typu mają również tendencje do wybuchania. W celu uniknięcia zagrożenia życia lub zdrowia mieszkańców, kotłownia powinna być odpowiednio oddalona od centralnej części domu, a jej wnętrze powinno być odpowiednio zagospodarowane i pozbawione czynników ryzyka. Waznym elementem są również drzwi prowadzące do kotłowni.

 

Jakie drzwi do kotłowni?

Wybierając drzwi do kotłowni należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wytrzymałość, ale i poniższe czynniki:

  • Do pomieszczeń tego typu zaleca się stosowanie drzwi przeciwpożarowych.
  • Drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.
  • Szerokość minimalna drzwi do kotłowni wynosi 0,8 m.
  • Odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wymagania opracowane są na podstawie prawa budowlanego i warto się do nich stosować, ponieważ stawką jest Twoje bezpieczeństwo. Drzwi do kotłowni charakteryzują się tym, iż są wykonane ze stali. Mało estetyczny wygląd stali, który kojarzy się typowo z budynkami przemysłowymi, producenci maskują ładną, foliową okleiną, która może imitować, na przykład, drewno. W ten sposób zapewnisz sobie bezpieczeństwo i dopasujesz drzwi do wystroju domu.

 

Najlepsze drzwi do kotłowni cena

Specjalne drzwi do kotłowni będą droższe niż zwykłe drzwi, które można zamontować w pozostałych częściach domu. Chociaż najtańsze drzwi stalowe można dostać już za kilkaset złotych, to ich jakość może być wątpliwa. Przeciętne ceny drzwi do kotłowni plasują się w przedziale powyżej 1000 zł, ale nie przekraczają 1500. Szeroka oferta sklepów budowlanych z pewnością pozwoli Ci znaleźć drzwi do kotłowni idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Przy wyborze produktu warto zachować zdrowy rozsądek. Dobre drzwi do kotłowni, połączone z innymi elementami systemu zabezpieczeń, nie muszą być tymi najdroższymi, by spełniać swoją funkcję. 

Similar Posts