Dom i Ogród

Aranżacja wnętrz z Deco Nova czyli dom Twoich marzeń

Aranżacja wnętrz z Deco Nova czyli dom Twoich marzeń

Kupno własnego mieszkania czy domu to marzenie każdego z  Nas. Gdy już znajdziemy właściwe lokum, załatwimy gotówkę lub kredyt na jego zakup, pozostaje jeszcze nie mniej przyjemna część, czyli wykończenie. Zakup odpowiednich farb, tapet, mebli czy dodatków może stanowić wyzwanie dla niejednego z Nas, jednak wówczas z pomocą przychodzi do nas architekt budowlany lub projektant wnętrz. Jak się do tego zabrać, na co zwracać uwagę przy planowaniu i aranżacji oraz dlaczego warto wybrać Deco Nova dowiecie się poniżej.

Własne rozeznanie w chaosie

Planując umeblowanie czy wyposażenie mieszkania lub domu wydaje nam się, że jest to czynność prosta. Kiedy jednak przychodzi nam dopasowanie swoich wizji do realnej przestrzeni, nagle okazuje się, że wymarzona szafa nie zmieści się w sypialni, a cudowny designerski fotel, wypatrzony przez nas na giełdzie nie pasuje do koloru ścian, jaki wybraliśmy. Dlatego zanim podejmiemy czynności takie jak spontaniczne zakupy wszystkiego co nam się podoba, warto zastanowić się nad tym, czego naprawdę chcemy i potrzebujemy. Uporządkujemy chaos w naszej głowie. Może nam w tym pomóc  trzymanie się kilku dobrych rad z zakresu aranżacji. Przede wszystkim poszukaj inspiracji. Możesz znaleźć świetne pomysły w katalogach firmowych, prasie, a także w internecie. Zobacz, co cię pociąga, który styl wydaje się najlepiej do ciebie dopasowany. Następnie zastanów się co chcesz osiągnąć – co musisz koniecznie posiadać, o czym zawsze marzyłeś. Pomyśl też o tym czego zdecydowanie nie chcesz. przygotuj sobie wstępny projekt w głowie lub na kartce. Po drugie, korzystaj z rozsądku i pamiętaj o swoich potrzebach. Powinno być ładnie, ale również praktycznie. Jeśli jesteś osobą niską, zdecydowanie nie sprawdzą się wysokie blaty w kuchni. Może się też okazać, że wspaniały stół z Maroka, jaki chciałeś sprowadzić dobrze wygląda, ale zdecydowanie nie da się go doczyścić. Pamiętaj tez o wygodzie. Designerskie krzesła mogą stanowić świetną ozdobę jadalni, ale może się okazać, że siadając na nich, nie jesteśmy w stanie usiedzieć 5 min. Postaw tez raczej na spójny styl pomieszczeń. W niewielu domach sprawdza się urządzenie pokoi każdego w innym stylu czy odmianie. Na koniec warto zadbać o dużą ilość światła w mieszkaniu, nie gromadzić niepotrzebnych dekoracji czy sprzętów oraz otaczać się przyjemnymi kolorami odpowiednimi do naszego charakteru oraz pomieszczenia. Nie zapomnij również o odpowiednim doborze mebli, w rozmiarach jakie będą właściwe dla Ciebie oraz metrażu.

Właściwy projektant na wagę złota

Jeśli nie mamy umiejętności lub czasu na wykończenie czy aranżację domu, zawsze możemy skorzystać z oferty profesjonalistów w tym zakresie. Ale wybranie dobrego projektanta wnętrz wcale nie jest łatwym zadaniem. Ofert jest wiele, a rad to jak wybrać tę najlepszą osobę kilka. Po pierwsze zwróćmy uwagę na wykształcenie projektanta. Zawód ten staje się coraz bardziej popularny, a projektantów z powołaniem i odpowiednią wiedzą zastępuje coraz szersza rzesza osób, które wyrobiły sobie jedynie dodatkowy fakultet za pośrednictwem krótkiego kursu. Takie kursy dają jedynie podstawowe informacje, jednak nie zapewniają wiedzy i umiejętności, aby projektować pięknie oraz praktycznie. Oczywiście liczy sie również talent projektanta, a także jego wszechstronność. Sprawdźmy czy zajmuje się on jedynie sporządzeniem projektów czy całościową aranżacja wnętrz. Drugą istotną kwestię stanowi portfolio projektanta. Zapoznając się z pracami takiej osoby możemy sprawdzić jakie posiada doświadczenie, przy jakich projektach uczestniczyła, jaka jest jej ulubiona stylistyka oraz czy jest pomysłowa i kreatywna. Następnie powinniśmy zwrócić uwagę, czy projektant proponuje nam podpisanie umowy i czy zapewnia nam ubezpieczenie od błędów. Ma ono dać klientowi bezpieczeństwo na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, będzie możliwość bezpłatnego naprawienie błędów. Po trzecie, powinniśmy wiedzieć gdzie szukać projektanta. Wielu z nich współpracuje z deweloperami, projektantami mebli czy dla konkretnych biur projektowych. W internecie znajdziemy wiele ofert i chociaż kontakt mailowy i telefoniczny jest wygodny, to wykonywanie prac zdalnie po podpisaniu umowy może nie spełniać realnych oczekiwań klienta. Dobrze, jeśli istnieje możliwość osobistego spotkania z projektantem, złapanie z nim więzi. Nie ma nic gorszego niż współpraca z kimś, do kogo czujemy awers. Nie mamy wówczas automatycznie zaufania do takiej osoby, mimo że wykonała dla nas wspaniały projekt aranżacji. Dobrze też korzystać z poleceń znajomych czy rodziny, którzy korzystali już z usług danej osoby.

Deco Nova czyli profesjonalizm i kompleksowość

Chcąc mieć pewność, że nasz wymarzony projekt zostanie zrealizowany w pełni profesjonalnie oraz kompleksowo powinniśmy skorzystać z usług Deco Nova. Usługa aranżacji wnętrz w Deco Nova cechuje porozumienie, wiedza oraz wykonanie zadania od początku do końca. Decydując się na współpracę z Deco Nova najpierw odbywają się konsultacje i rozmowy z klientem. Weryfikowane są oczekiwania, ustalane szczegóły. Na ich podstawie sporządzany jest projekt oraz wizualizacja 3D, która jest konsultowana oraz rozwijana wraz z klientem. Gdy już ten etap się zakończy, przygotowywany jest kosztorys, abyś wiedział ile zapłacisz za materiały, wyposażenie czy robociznę. Projektantów z Deco Nova wyróżnia przede wszystkim możliwość nadzoru nad pracami wykończeniowymi, które zostają zakończone właściwą aranżacja wnętrza, na podstawie zatwierdzonego projektu. Nie musisz więc pilnować majstra, gdy układa płytki czy instaluje światło, bo projektant zadba o to za Ciebie. Jest to wielka zaleta usług z Deco Nova. Nie musisz posiadać wiedzy i doświadczenia dotyczących wykończenia czy samej aranżacji. Wystarczy, że zaufasz w tym specjalistom.

 

Artykuł opracowany przez Deco Nova

 

Similar Posts