Dom i Ogród

Stylowe płytki podłogowe w różnych motywach – jak wpasować w swoim projekcie?

Stylowe płytki podłogowe w różnych motywach – jak wpasować w swoim projekcie?

Remont mieszkania czy domu jednorodzinnego zawsze wiąże się z dużymi wydatkami i bez odpowiedniego planu, wiele kwestii związanych z doborem materiałów, kolorami czy wzorami może ulec znaczącej zmianie. Przy okazji budowy domu od podstaw wiele kwestii można uwzględnić już na etapie projektu, a jednym ze znaczących elementów są płytki podłogowe. Przy ich doborze ważny jest nie tylko kolor, wzór czy kształt, ale również to, jak będą wpisywać się one w ogólny motyw całego budynku. Wiele osób ceni sobie utrzymanie stałej aranżacji całego pomieszczenia, a w tym pomagają m.in. odpowiednio dobrane płytki podłogowe. Sprawdź, jak wybrać stylowe wykończenie podłogi, które będzie pasować do charakteru konkretnych pokoi i ostatecznie całego mieszkania.

Dobór płytek podłogowych – od czego zacząć?

Przy okazji szukania właściwego wykończenia podłogi, warto zwrócić szczególną uwagę na to, w jakim stylu został utrzymany dany pokój. Może się bowiem okazać, że pierwotna koncepcja uległa zmianie w trakcie jej realizacji, co może znacząco wpłynąć na dobór kolejnych elementów, w tym płytek podłogowych. Choć w salonie czy pomieszczeniach użytkowych, często stosuje się panele lub deski, to coraz więcej osób decyduje się na wybór płytek, głównie ze względu na trwałość. Przeglądając kolejne wzory płytek podłogowych, warto mieć na uwadze nie tylko kolor, ale również wzór. Dzięki temu końcowy efekt będzie spójniejszy, wywierając na gościach wrażenie.

Płytki podłogowe w salonie – ceramika czy może lepiej gres?

Salon to jeden z reprezentatywnych pokoi mieszkania czy domu jednorodzinnego, dlatego niezwykle istotne jest to, by prezentował się on wyjątkowo schludnie i pokazywał, że domownicy mają swój styl, którego będą się trzymać. Dlatego wiele osób stara się połączyć kilka elementów wystroju wnętrza, by stworzyć jedną, spójną kompozycję. Przy okazji tworzenia projektu warto połączyć jakoś ze sobą ściany w taki sposób, by były one uzupełnieniem podłogi.

Dlatego właśnie gres kamienny idealnie będzie pasował do kamiennej ściany, którą można przygotować samemu, dzięki wykorzystaniu samoprzylepnych paneli. Więcej o tym rozwiązaniu przeczytać można w artykule: inzynieria.com.

Odpowiednio zaaranżowane łazienka? Pamiętaj o antypoślizgowych płytkach podłogowych

Przy okazji urządzania łazienki warto pamiętać o odpowiednim doborze wykończenie podłogi, by było one nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Z tego właśnie powodu płytki łazienkowe powinny być utrzymane w odcieniach szarości, by łatwiej je można było utrzymać w czystości. Kluczowe jest również znalezienie płytek, które będą chropowate w dotyku – zapobiegnie to poślizgnięciu się podczas wychodzenia z wanny lub kabiny prysznicowej. Na Klink.pl znaleźć można sprawdzone płytki do łazienki, w tym płytki ceramiczne czy gresowe.

Jakie powinny być płytki podłogowe w kuchni?

Przy okazji urządzania kuchni duże znaczenie ma funkcjonalność kolejnych rozwiązań, dlatego płytki podłogowe stosowane w tym pomieszczeniu powinny być utrzymane w konkretnym wzornictwie, by łatwo można z nich było usunąć zabrudzenia, które powstały w wyniku gotowania.

Similar Posts