Dom i Ogród

Sekret pięknego salonu? Twoje meble!

Sekret pięknego salonu? Twoje meble!

Salon to niewątpliwie wizytówka domu. Tutaj każdy element powinien być dobierany z ogromną pieczołowitością. Meble do salonu posiadają nie tylko atrybuty funkcjonalne, lecz również charakter reprezentacyjny. To one decydują o aranżacji wnętrza oraz jej ostatecznej sile wyrazu. Firma Edinos.pl posiada w swojej ofercie meble do salonu, dzięki którym możliwe jest stworzenie kompletnej aranżacji zarówno w stylach nawiązujących do tradycji, jak i bliskich modernistycznej estetyce.

Niezbędnym meblem, które stanowi centrum przestrzeni salonu jest niewątpliwe sofa. Wspólnie z dobrze dobranym stolikiem kawowym tworzy kompozycyjną całość. „Aktualnym trendem są mocne barwy tapicerki: szmaragd, bordo, róż, żółty i odcienie niebieskiego, w tym szczególnie classic blue – ogłoszony przez Pantone Institute kolorem roku 2020”, mówi Edyta Madej- Specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu Edinos.pl. Miłośnicy stylu angielskiego i klasycznych wnętrz doceniają dostojne chesterfieldy. Osobom czującym się najlepiej w klimatach retro bliski jest patchwork, występujący przede wszystkim jako obicie kanap. Natomiast entuzjaści nowoczesnych wnętrz decydują się na eleganckie narożniki lub zestawy wypoczynkowe, składające się nawet z 3 elementów. Nieprzerwaną popularnością cieszą się meble do salonu tapicerowane ekoskórą, welurem lub innowacyjnymi tkaninami odpornymi na zabrudzenia czy uszkodzenia

.

Kliknij w powyższe zdjęcie i zobacz proponowane meble do salonu w sklepie Edinos.pl.

Skoro sofa, kanapa czy narożnik nie mogą istnieć bez pary, zatem do towarzystwa dołączyć musi stolik kawowy. Nie bez znaczenia są tutaj liczby. Dla zachowania swoich proporcji stolik powinien być węższy od kanapy. Z kolei odpowiednia wysokość tego mebla to 20-40 cm, jeżeli wykonany został ze szkła, stali czy drewna i występuje w zestawieniu np. z minimalistyczną sofą. Stoliki z toczonymi nóżkami bądź takie, osadzone na solidnej metalowej ramie powinny być wyższe i osiągać 45-55 cm. Szczególnie gdy tworzą wizualną całość z kanapami w stylu klasycznym.

W salonie nie może zabraknąć stołu i krzeseł. Są to istotne elementy nie tylko w przypadku salonu połączonego z jadalnią. Na taki zestaw istnieje zapotrzebowanie zwłaszcza wtedy, gdy rodzina jest liczna lub domownicy przepadają za organizacją przyjęć. Meble do salonu o niezbyt pokaźnym metrażu należy dobierać z rozwagą, więc praktycznym rozwiązaniem będzie zakup stołu rozkładanego, z dostawką skrzętnie ukrytą we wnętrzu blatu. Krzesła w liczbie 4 to konieczność, w przypadku większego salonu można pozwolić sobie na 6 i więcej egzemplarzy.

Meble do salonu występują w wielu wariantach wizualnych i różnorodnych tonacjach kolorystycznych. Niezależnie od stylu aranżacji popularnością cieszą się komplety mebli. Najczęściej składają się z: szafki pod telewizor, komody czy szafy, witryn, regałów lub kompleksu półek. Rodzaj elementów składowych zależy od indywidualnej potrzeby użytkownika. Nie trzeba zatem martwić się o dobór poszczególnych mebli, ponieważ taki zestaw mebli posiada niezbędne moduły. Ponadto meble do salonu w formie kompletu doskonale wpisują się w każdy trend. Modele wykonane z wysokogatunkowej, lakierowanej płyty MDF rewelacyjnie korespondują z intrygującym stylem glamour lub nowoczesnym. Meble w odcieniu dąb sonoma są ozdobą wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Komplety wykonane z eleganckiego drewna w kolorze wenge święcą triumfy w przestrzeniach bliskich estetyce klasycznej, egzotycznym klimatom kolonialnym lub modzie boho.

Similar Posts