Dom i Ogród

Oświetlenie LED w kuchni, jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie LED w kuchni, jak je odpowiednio dobrać?

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w domu, które najtrudniej jest zaaranżować, ale wysiłek zdecydowanie się opłaca. Dobrze urządzona kuchnia jest estetyczna i funkcjonalna, a domownicy czują się w niej dobrze. Przy okazji urządzania kuchni, czy chęci odnowienia wnętrza, warto pamiętać o kluczowej roli, jaką odgrywa oświetlenie. Przedstawiamy wskazówki, jak dobrać oświetlenie LED do wymarzonej kuchni!

Oświetlenie LED, dlaczego warto?

Oświetlenie LED ma wiele zalet, które mają znaczenie zarówno z punktu widzenia ekologii, jak i praktycznego stosowania. Nie potrzeba znajomości skomplikowanych parametrów, (chociaż dużo mówi się o wysokiej efektywności cieplnej Ledów), by docenić ich walory.

  • Żarówki LED świecą długo. Do 25 razy dłużej niż inne rodzaje żarówek.

  • Ledy mogą świecić dowolnym kolorem. Wyróżnia się także 3 barwy światła: ciepłą, neutralną i zimną.

  • Oświetlenie LED nie emituje ciepła, dzięki czemu żarówki nie nagrzewają się i nie ogrzewają przestrzeni dookoła.

  • Oświetlenie LED jest energooszczędne i powstaje bez użycia szkodliwych substancji.

Oświetlenie LED jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym osobom, bo znakomicie dostosowuje się do naszych oczekiwań. Wystarczy sięgnąć po taśmy LED o odpowiednich parametrach. Oświetlenie tego typu to na dłuższą metę również oszczędność dla naszego portfela. Interesujące propozycje znajdziecie na stronie https://sklep.neonica.pl.

Na co zwracać uwagę przy wyborze Ledów?

Taśmy LED możemy kupić w każdym większym supermarkecie, jeśli jednak zależy nam na trwałym oświetleniu wysokiej jakości, powinniśmy zwracać uwagę na parametry wybranego zestawu. Należy unikać produktów, które nie mają opisu od producenta i nie zawierają wyszczególnionych danych dotyczących mocy Ledów, zasilacza, odporność na działanie wody etc. Taśmy LED bez opisu zwykle nie podlegają reklamacji, więc jeśli przestaną działać krótko po zakupie, nikt nam nie zwróci straconych pieniędzy.

Dobra jakość oświetlenia LED to podstawa satysfakcji i oszczędności. Dobre taśmy i listwy LED ze sklepu Neonica.pl spełniają te warunki, dlatego z ofertą sklepu można się zapoznać bez obaw: https://sklep.neonica.pl/tasmy-led. A skoro mamy już omówioną najważniejszą kwestię, czas na dobór oświetlenia LED ze względu na walory estetyczne. Kluczowa w tym wypadku jest barwa światła. Uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór barwy neutralnej, jednak ciepła i zimna barwa są równie interesujące. Wystarczy pamiętać, że:

  • Zimna barwa oświetlenia LED podkreśla i uwydatnia zimne kolory w pomieszczeniu.

  • Analogicznie, ciepła barwa podkreśla ciepłe kolory.

Jeśli Twoja kuchnia to nowoczesny styl łączący czerń i biel, zimne światło może dodać jej zbytniej surowości. W tym wypadku neutralne światło będzie wyborem idealnym. Z kolei ciepłe światło LED w przytulnej, jasnej kuchni sprawi, że w jej wnętrzu poczujemy się jeszcze przyjemniej.

Jak zaaranżować oświetlenie LED w kuchni?

Oświetlenie LED pozwala na rozmaite sposoby aranżacji, inaczej niż w przypadku lamp i żyrandoli, które znajdują się w określonym z góry miejscu, którego zmiana wiąże się ze sporym bałaganem. Ledy, zwłaszcza jeśli są to taśmy LED, możemy umieścić praktycznie wszędzie i to jest kolejna zaleta tego rozwiązania. Oświetlenie LED wbudowane w sufit będzie oczywiście znakomitym źródłem światła. Warto je uzupełnić o ozdobne taśmy LED.

W kuchni bardzo popularną aranżację stanowią Ledy nad blatem, dokładnie w miejscu, gdzie przygotowujemy posiłki. Tworzy to znakomity klimat i jest praktyczne w przypadku aneksów kuchennych. Przyjemne oświetlenie LED przy szafkach będzie wystarczające, by przygotować posiłek w nocy lub wcześnie rano, jednocześnie nie budząc osoby śpiącej w pokoju z aneksem. Równie modne jest oświetlenie wyspy kuchennej. Taśmy LED łatwo jest zamontować, a efekt może być naprawdę zachwycający.

Similar Posts