Porady

Odmień swój salon na wiosnę!

Odmień swój salon na wiosnę!

Jeśli od dawna planowałeś lub planowałaś remont swojego salonu, teraz jest na to dobry moment! Znamy już trendy wnętrzarskie na rok 2022, które warto połączyć z indywidualnym poczuciem stylu. W ten sposób z łatwością zaaranżujesz swój salon marzeń. Podpowiadamy, na jakie rozwiązania do salonu warto zwrócić uwagę.

Modny salon: trendy 2022

Wśród największych trendów wnętrzarskich na ten rok możemy wymienić prawdziwy powrót do natury. Wszystkie osoby, które planują w tym roku odmienić wygląd swojego salonu, powinny zwrócić się w kierunku naturalnych mebli i dodatków z drewna, czy kamienia.

Nawiązanie do natury widać również w modnych kolorach do salonu. W 2022 roku na topie będą różne odcienie zieleni i kolorów ziemi. Osoby nielubiące eksperymentów kolorystycznych spokojnie mogą postawić na biel, beże, czy szarości. Modny salon 2022 to przede wszystkim salon przytulny, wygodny i pełen roślin.

Jakie meble do salonu wybrać?

Salon musi łączyć estetykę z funkcjonalnością, o czym twórcy tegorocznych trendów na szczęście pamiętają. Chcąc odświeżyć swój pokój dzienny, powinniśmy stworzyć wnętrze przytulne, a zarazem pozbawione zbędnych mebli i bibelotów.

Jeśli zaś chodzi o wygląd mebli, postaw na naturalne materiały, między innymi drewno i ratan. Szczególnie modne są obecnie stoliki lub konsole z kamiennymi blatami, głównie z marmuru. Wielkość i forma mebli powinna być dopasowana do wielkości i kształtu Twojego wnętrza.

Bez obaw możesz sięgać po wszystkie odcienie drewna, ponieważ dobre drewniane meble nigdy nie wyjdą z mody. Warto również zwrócić uwagę na przepiękne i niesamowicie stylowe meble marmurowe, które dodadzą wnętrzu dobrego smaku i elegancji. Do mebli marmurowych świetnie dopasują się kanapy lub narożniki z miękkimi, przyjemnymi w dotyku obiciami.

Do jakich aranżacji pasują meble marmurowe?

Marmur od wieków kojarzy się z luksusem, a w ostatnich latach znacznie poszerzono jego zastosowanie, jeśli chodzi o wytworne wnętrza. Od teraz nie musisz stawiać wyłącznie na marmurowe blaty czy podłogi. Możesz zwrócić uwagę także na meble z marmuru, które zachwycają swoją nienachalną elegancją i wysoką jakością.

Meble marmurowe świetnie wkomponują się w styl nowoczesny lub w styl glamour. To jednak nie koniec, bo niewątpliwą zaletą mebli z marmurem jest możliwość łączenia ich z wieloma rozwiązaniami. Na przykład drewniana konsola z marmurowym blatem fantastycznie uzupełni salon w stylu boho. Drewno świetnie przełamuje chłód kamienia, sprawiając, że mnóstwo mebli marmurowych sprawdzi się także w klasycznych i minimalistycznych wnętrzach.

Do marmuru warto dobrać złote lub miedziane dodatki, które w zestawieniu z tym pięknym kamieniem prezentują się po prostu obłędnie!

Aranżowanie salonu z udziałem mebli marmurowych nie jest trudne. Należy jedynie uważać, by nie przesadzić. Połączenie marmuru na podłodze i meblach może na przykład wyglądać kiczowato. Jak we wszystkim, w urządzaniu wnętrz także potrzebny jest umiar. Wysokiej jakości meble z marmurem są jednak na tyle subtelne, że nie potrzeba wiele wyobraźni, by znakomicie uświetnić nimi swój wymarzony salon.

Similar Posts