Nieruchomości

Apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu – bezpieczna lokata kapitału

Apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu – bezpieczna lokata kapitału

W jaki sposób pomnażać swój kapitał? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto inwestuje w nieruchomości. Rynek ten rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Od paru lat przybywa na nim apartamentów inwestycyjnych, które uchodzą za świetną lokatę środków finansowych.

Apartamenty inwestycyjne – co to takiego?

 

Apartamenty inwestycyjne to nic innego jak apartamenty przeznaczone na wynajem, np. turystyczny. Są to lokale w systemie condohotelowym i aparthotelowym. Oferta w tym zakresie adresowana jest do bardziej zamożnych inwestorów, którzy mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. W rachubę wchodzą tutaj stawki znacznie wyższe niż w przypadku mieszkań – we Wrocławiu średnia cena mieszkania to nieco ponad 418 tys. zł. Apartamenty inwestycyjne ze względu na wysoki standard są dużo droższe, niemniej realizowane obecnie we Wrocławiu nowe inwestycje mieszkaniowe obejmują również omawiane lokale.

 

Zysk to podstawa – czyli jak wybrać odpowiedni apartament?

 

Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, zakup apartamentów inwestycyjnych najbardziej opłaca się w dużych miastach takich jak np. Warszawa czy stolica Dolnego Śląska. Duże znaczenie ma lokalizacja apartamentu – mile widziane jest bliskie sąsiedztwo np. centrum konferencyjnego czy SPA, co jest czynnikiem przyciągającym klientów z grubszymi portfelami i pozwalającym generować przychody przez cały rok. Powstające we Wrocławiu nowe osiedla, gdzie do nabycia są apartamenty wysokiej klasy, znajdują się m.in. bardzo blisko centrum. Dzięki temu można się spodziewać największego obłożenia w okresie wakacji, ferii zimowych, świąt czy długich weekendów. Warto pamiętać o tym, że na wysokość gwarantowanej stopy zwrotu nierzadko wpływ ma rezygnacja z pobytów właścicielskich.

 

Jak najlepiej zarządzać apartamentem?

 

Najlepszym rozwiązaniem dotyczącym zarządzania apartamentami inwestycyjnymi jest zatrudnienie doświadczonego operatora, który pod nieobecność właściciela dba o jego stan oraz obłożenie. Dobrym pomysłem jest wynajęcie firmy świadczącej tego typu usługi.

https://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/

Similar Posts