Dom i Ogród

Firany gotowe czy na wymiar, czyli które wybrać?

Firany gotowe czy na wymiar, czyli które wybrać?

Trudno sobie wyobrazić elegancką aranżację okna bez dopasowanych, trwałych, łatwych w utrzymaniu czystości firan. To właśnie one sprawiają, że dekoracja okien przyciąga uwagę oraz sprawia, że całe pomieszczenie nabiera odpowiedniego wyglądu.

Myśląc o aranżacji wnętrza zastanawiamy się nad podłogami, kolorystyką ścian, meblami, ciekawym oświetleniem. Bardzo ważnym aspektem, który ma realny wpływ na to, jak pomieszczenie wygląda oraz jak się w nim czujemy ma dekoracja okna. Aranżacja tej przestrzeni jak najbardziej powinna być przemyślana. Mimo iż w niektórych domach i mieszkaniach sprawdzają się dekoracje z zastosowaniem wyłącznie rolet czy żaluzji, to firany i zasłony wciąż ciesz się ogromną, niesłabnącą popularnością.

Do wyboru mamy szeroką paletę możliwości zasłon i firan, bez problemu powinniśmy więc dopasować kolorystykę, wzornictwo czy długość do własnych potrzeb. Piękne i funkcjonalne firany gotowe możemy zamówić w https://alena-firany.pl/firany-gotowe.htm

Gotowe czy na wymiar?

To pytanie zadają sobie osoby, które chcą postawić na sprawdzone rozwiązania i uzyskać satysfakcjonujący, przewidywalny efekt. Firany gotowe są najbardziej praktycznym sposobem na to, aby szybko oraz przy założonych kosztach udekorować wszystkie okna we wnętrzach. Zastosowanie firan na wymiar na sens wtedy, gdy mamy do czynienia z bardzo nowoczesnymi aranżacjami, z pomieszczeniami o nietypowej wysokości czy rozkładzie. Oba rozwiązania mają swoje niepowtarzalne zalety. O tym, które z nich wybierzemy powinny decydować nie tylko finanse, ale przede wszystkim charakter wnętrza.

Firany gotowe

Nowoczesne sklepy internetowe oferują szeroki wybór gotowych firan. Można więc wybrać najlepsze rozwiązanie do salonu,  kuchni, do pomieszczeń sypialnianych lub gabinetu. Firanki gotowe mają ogromny potencjał i cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na ogromny wybór kolorystyki, stylu, zdobień oraz przede wszystkim rozmiarów i łatwości montażu w karniszach. Jeżeli mamy do zaaranżowania dużo okien, chcemy postawić na solidność i sprawdzone rozwiązania to zakup gotowych firan będzie dobrym rozwiązaniem.  Ogromny plusem jest to, że do firanek żakardowych i innych można od razu dopasować gotowe zasłony, a to przełoży się na harmonijną aranżację, mniejsze koszty, pełne zadowolenie. Gotowe firany nie są trudne w pielęgnacji, łatwo je prac, suszyć oraz prasować – bez obaw o uszkodzenie.

Firany na zamówienie

W przypadku posiadania pomieszczeń o nietypowych kształtach lub niestandardowych okien można zastosować firany na wymiar. Takie rozwiązanie sprawdzi się także wtedy, gdy oczekujemy niestandardowych rozmiarów, tkanin, dekoracji i nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych firanek. Choć na pewno osiągniemy satysfakcjonujący efekt to będziemy musieli liczyć się z większymi kosztami oraz większą ilością czasu, którą będziemy musieli poświęcić np. na utrzymanie firan w dobrym stanie. Będziemy musieli również zamawiać zasłony na wymiar.

Similar Posts