Dom i Ogród

Co zrobić ze starymi drzwiami w szafie przesuwnej?

Co zrobić ze starymi drzwiami w szafie przesuwnej?

Wbudowana szafa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla domu ze względu na dużą pojemność i estetyczny wygląd. Z czasem jednak nawet najbardziej wytrzymałe meble tracą swoje walory, a wymiana szafy przesuwnej wiąże się z dodatkowymi kosztami. Okazuje się, że do wyboru mamy jeszcze inne rozwiązania. Co zrobić ze starymi drzwiami przesuwnymi? Zapraszamy na krótki poradnik!

Stare drzwi w szafie i wymiana frontów: sposób na odświeżenie mebla

Jeśli nie możesz już patrzeć na szafę w swoim domu, ale jej rozmontowanie i wymiana wywołują w Tobie niechęć, ta opcja może Ci się spodobać. W przypadku dobrej, niezniszczonej czasem i użytkowaniem szafy wystarczy wymiana frontów. Ty wybierasz nowe fronty, a fachowcy sprawnie dokonują wymiany. Jak to działa?

  • Stare drzwi od szafy zostają zdjęte i przewiezione do warsztatu.

  • Specjaliści dokonują wymiany starych frontów na nowe.

  • W dużym skrócie wymiana polega na rozmontowaniu i ponownym złożeniu drzwi w całość.

  • Drzwi od szafy z nowymi frontami wracają na swoje miejsce.

  • Monterzy zostawiają stare profile i tor.

W tym wariancie reszta elementów szafy pozostaje niezmieniona. To sprawia, że pracy przy renowacji szafy jest znacznie mniej. A co, jeśli okucia drzwi uległy zniszczeniu? Je również można wymienić. Opcje są dwie: wymiana frontów i okuć, lub wymiana samych okuć.

Nowe drzwi do starej szafy przesuwnej, czy warto?

Jeśli zdecydujesz się na nowe drzwi do starej szafy przesuwnej, wybierasz opcję wymiany frontów razem z okuciami i torem dla drzwi. Dzięki temu masz większe możliwości aranżacyjne, gdyż zmianie może także ulec kształt profilu i wypełnienia drzwi. Efekt wizualny będzie równy z wymianą całej szafy na nową.

Musisz jedynie zwrócić uwagę, w jakim stanie znajdują się pozostałe elementy szafy. Warto wcześniej sprawdzić, czy szafa danego producenta nie składa się z elementów, których nie da się połączyć z materiałami innej firmy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, przyda Ci się strona https://www.komandor.pl.

Czasami szafy przesuwne mogą być zmontowane tylko z zastosowaniem oryginalnych części producenta, które są trudno dostępne poza zestawem. Najczęściej są to pojedyncze elementy, które mają duże znaczenie dla całości konstrukcji.

Kiedy wymiana samych drzwi w szafie jest najbardziej opłacalna?

Solidnie wykonana szafa posłuży nam wiele lat, jednak jej wygląd z czasem ulegnie pogorszeniu. Możliwe również, że szafa po prostu przestanie się nam podobać lub pasować do nowej aranżacji wnętrza. W takim wypadku warto rozważyć jedynie wymianę drzwi, zamiast wymiany całej szafy. W ten sposób oszczędzimy trochę pieniędzy, a na pewno czas.

Fachowcy odradzają samą wymianę drzwi lub frontów w przypadku, kiedy okucia i wypełnienie szafy uległo zużyciu. W tym przypadku wymiana drzwi może dodatkowo uszkodzić i tak nadwyrężone mechanizmy, przez co szafa przestanie spełniać swoje funkcje.

Jeśli wciąż nie wiesz, na jaki wariant się zdecydować, skontaktuj się z dobrym fachowcem, który pomoże Ci zdecydować, co zrobić ze starymi drzwiami w szafie, znajdując rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Similar Posts